bijna iedere wedstrijd een beroep op hem zou doen. Vlak voor de teenbreuk scoorde hij zijn eerste doelpunt van het seizoen, thuis in de met 4-3 verloren wedstrijd tegen PSV. De teenblessure van vorig jaar december maakte hem helemaal gek. Hij moest zich rustig houden. Het bot groeide maar langzaam aan en zou hem nog weieens langer aan de kant kunnen houden. 'Ineens was het over en kon ik er vol tegenaan. Heerlijk. Nu wil ik heel lang spelen zonder blessure.' Op woensdag 11 maart stapte Peter Hoekstra weer binnen de lijnen. Hij verving in de 72ste minuut de Pool Andrzej Rudy tijdens de bekerwedstrijd tegen NAC (2-1). 'Vanavond hebben we weer de oude Peter Hoekstra gezien,' zei Ronald de Boer na afloop. Hoekstra is niet bezig met een terugkeer in het Nederlands elftal. 'Ajax is voor mij nu belangrijker. Ik wil weer terug in de basis en mijn steentje bijdragen aan het kampioenschap. Al weet ik wel dat ik mijn plaats terug moet verdienen door mijn spel. En ook als invaller moet ik iets laten zien. Het moet weer vanzelf gaan; de man opzoeken, de beweging maken, erlangs gaan en de voorzet geven. En zelf doelpunten maken natuurlijk.' Dat Olsen hem in het begin van het seizoen veel speeltijd gaf, geeft Hoekstra vertrouwen. 'Hij is anders dan Van Gaal, dat is niet zo gek. Het is gewoon knap dat je met tien nieuwe spelers zoveel punten voorsprong hebt op PSV. En al die journalisten zeuren nu wel dat het zo moeizaam gaat, maar we zijn nog geen jaar bezig. Wat willen ze dan?' Pure linksbuiten Peter Hoekstra, op 4 april 1973 in Assen geboren, is al tien jaar professioneel met voetbal bezig. Hij begon te voetballen bij de Assense zaterdageersteklasser ACV, waar zijn vader speelde en zijn moeder in de kantine achter de bar stond. Toen Peter AIAV KA AC A 71 MC AA Cl 4QOQ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 65