door Maarten Moll foto's Louis van de Vuurst De spelers hebben de ochtendtraining erop zitten. Ze druppelen een voor een het spelershome binnen, de meesten in een sweater, korte broek en afgezakte sokken in slippers. Danny Blind en Sunday Oliseh gaan meteen poolen. Jari Litmanen wordt apart genomen en moet zijn handtekening op een aantal shirts zetten. De dames van het spelershome weten wat de spelers drinken en zetten dat op de bar. Borden broodjes en rijst worden aangereikt. Niet te veel, want er moet vanmiddag nog een training worden afgewerkt. Peter Hoekstra krijgt een bord rijst (met daar overheen iets geels met kip) en gaat zitten tegenover materiaalman Sjaak Wolfs. Onder het eten leest hij de tijdschriften. Hij oogt zeer ontspannen en heeft daar ook alle reden toe. Peter Hoekstra is namelijk weer blessurevrij. moet terug komen. Ik heb het gevoel dat ik nu dat punt heb bereikt.' Het is de kunst, aldus Peter Hoekstra, nu het vertrouwen bij hemzelf en dat van trainer en spelers terug te winnen. Hij baalde verschrikkelijk na het teenincident. Het was de tweede zware blessure binnen een jaar. In december 1996 werd hij aan zijn rechterknie geopereerd. Een blessure die hem ook al last had bezorgd op het Europees kampioenschap voetbal, eerder dat jaar in Engeland. 'Ik voelde mijn knie bij elke stap die ik nam, bij elke pass die ik gaf. De pijn was bijna niet te verdragen.' Hoekstra bleef daarna doorsukkelen. Het probleem was een pees in de knie. Volgens Hoekstra het gevolg van een kijkoperatie, ooit uitgevoerd door PSV-arts Van den Hoogeband. Hoekstra wil er niet meer over praten. Verleden tijd. Hij is zo blij dat hij weer fit is, dat hij niet wil denken aan de operatie aan zijn knie. De chirurg vertelde hem indertijd dat hij niet voor honderd procent kon verklaren dat Hoekstra volledig zou herstellen. Misschien zou hij wel nooit meer kunnen voetballen. Hoekstra geraakte in een geweldige dip. De periode vlak voor de operatie aan zijn knie was het moeilijkst. Hij wilde er niet aan denken nooit meer te kunnen voetballen. De operatie verliep goed. De A I AV Al A r A 7IME AA T I A ft ft O HA

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 61