'Die hele toestand met de Newcastle- bestuurders toont wel aan hoe ver sommige clubs zijn afgedwaald van de sterren van de hemel. Wat heb je eraan als ze je tegen PSV tot man of the match uitroepen? Hoe kan dat? We verloren met 4-3. Geweldig, om dan door iedereen gefeliciteerd te worden. Moet ik dan blij zijn met tweeëneenhalve meier aan bonnen? Daar zit ik op zo'n moment echt niet op te wachten. Zo'n keeper ben ik niet. Aan het eind van je carrière kijkt iedereen naar je erelijst. Dus als ik een slecht toernooi keep en ik word wereldkampioen, ben ik helemaal gelukkig. Hoewel, ik denk niet dat Nederland wereldkampioen kan worden als ik als een krant sta te spelen.' Voorkennis Na het WK speelt Ajax weer Champions League. Is dat heel anders dan de UEFA Cup Van der Sar: 'De Champions League heeft internationaal gezien veel meer uitstraling. Er is veel meer aandacht in de pers; er zijn veel meer journalisten. Dat zie je op tv. Voor de Champions League is er al een half uur een voorbeschouwing met allerlei dingen uit de recente geschiedenis van de twee clubs van de wedstrijd. Ik wist dat helemaal niet. Voor het eerst in vier jaar kon ik nu eens zien hoe dat ging. Die vier jaar was ik steeds verhinderd. Het komende jaar weer. Gelukkig wel. Niets ten nadele van de UEFA Cup; die had ik ook graag gewonnen, maar het toernooi heeft toch minder allure.' Voor Ajax is het sinds het besluit tot de beursgang ook nog belangrijker geworden om internationaal aan de weg te timmeren. Begrijp jij waarom Ajax naar de beurs gaat? Van der Sar: 'Het zal wel nodig zijn. Het is me uitgelegd waar het goed voor is. De toekomst van de club wordt erdoor veilig gesteld op een of andere manier. Misschien kan ik nog wat aandelen aanschaffen voor mijn familie. Even kijken of ik nog ergens een potje heb. Ik zou ze er zeker een plezier mee doen, want die dingen worden natuurlijk enorm winstgevend. Als ons bestuur maar iets verstandiger is dan dat van Newcastle United. Zij zaten in een Spaans bordeel de hele club en de supporters belachelijk te maken. Die hele toestand met de Newcastle-bestuurders toont wel aan hoe ver sommige clubs zijn afgedwaald van de basis. De belangen worden steeds groter; er gaat steeds meer geld in om en er zijn mensen bij betrokken die helemaal niets om het voetbal geven. Bij Ajax merk je dat ook wel, vind ik. De Meer was gezellig. De Arena is onvergelijkbaar. Maar Ajax moest groeien. We moeten oppassen dat de invloed van de commercie niet te groot wordt. Als ik dan een verhaal lees waarin staat dat de echte F-side - met het /-teken van de gulden - in de skybox zit, gaat het wel te ver. Dat is de ogen uitsteken van de echte supporters. Die arrogantie is volkomen misplaatst. Ik hoop dat de beursgang Ajax niet in karakter zal veranderen. Voor ons maakt het niet zo heel veel uit. Ik geloof dat we tijdens interviews niet zo veel meer mogen zeggen. Voor mij verandert er dus niet veel. Ik heb er nooit zo veel moeite mee om niet te veel te zeggen. Daar schijn ik een ster in te zijn.' AJAX MACA7INF AA F I 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 36