'Wat heb je eraan als ze je tegen PSV tot uitroepen? Hoe kan dat? We verloren met 4-3.' nog een kaartje voor ze kunt regelen. En dan moet je uitleggen dat het ook voor de spelers moeilijk is om aan kaarten te komen.' Heb je tijdens of na het EK wel eens het idee gehad dat het nooit meer goed zou komen met Oranje? Van der Sar: 'Welnee. Het is allemaal veel te veel opgeblazen door de pers. Natuurlijk was er wat aan de hand, maar het was niet zo'n kwestie als er door de journalisten van werd gemaakt. Wat er aan de hand was is opgelost. Alles is uitgepraat. Bij dit WK moeten we proberen een eenheid te blijven. Het Nederlands elftal is een heel ander elftal dan Ajax. Ook voor het gevoel. Het is het verschil tussen het Ajax-logo en de leeuw. Het heeft een tijdje geduurd voordat ik me ook bij het Nederlands elftal lekker voelde, maar nu is alles vertrouwd en bekend.' De voorbereidingen voor het WK zijn in volle gang. Bij de deelnemende landen, maar ook bij de organisatie. Die heeft het druk genoeg, want behalve alle protesten tegen de karige kaartentoebedeling heeft Frankrijk al heel wat te stellen met de veiligheidswaarborg. De schrik zit er goed in nadat er in België mensen zijn gearresteerd op verdenking van het beramen van een terroristische aanslag tijdens de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal. Het waren mannen van Algerijnse afkomst, die behalve kneedbare explosieven ook folders met het wedstrijdschema van het WK in hun bezit hadden. Het vermoeden bestond dat het hier niet om enthousiaste supporters ging. Van der Sar: 'Daar maak ik me niet druk over. Ik neem het wel serieus. Maar daarvoor zijn er veiligheidsdiensten. Als zij de boeven vangen, pak ik de ballen. Dat lijkt me de meest logische taakverdeling. Ik ben niet bang dat wij op een ongelukkig moment het doelwit blijken van terroristen. Er zijn 22 landen. De kans dat ze het op Nederland hebben gemunt lijkt me niet overdreven groot. Ik verheug me wel op het WK. Ik vind het ook wel leuk dat het in Frankrijk gehouden wordt. Lekker dichtbij, en bovendien is het weer daar bekend. In Amerika hebben we toch wel erg veel last gehad van de omstandigheden. Dat zal nu veel minder het geval zijn.' Van der Sar is in de kracht van mijn leven. Als er voor hem een moment is om het WK te winnen, dan is het nu. Bovendien maakt de beste keeper van Nederland volgens kenners een goede kans om uitgeroepen te worden tot beste keeper van de wereld. Van der Sar: 'Dat denken dan voornamelijk Nederlandse kenners, omdat Nederlanders mij het meeste zien. Leuk hoor, maar twee, drie jaar geleden riepen ze hetzelfde over Ed de Goey. Waardering is leuk, maar ik hecht er niet te veel waarde aan. Ik ben een echte teamspeler. Ik ben geen traditionele keeper, die in eerste instantie uit is op eigen roem. Ik vind het belangrijker om te winnen, dan om goed te spelen. Het liefste win ik en keep ik de AJAX MAC. A7INF M F I 1998 35

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 35