'Ik ben geen traditionele keeper, die in eerste instantie uit is op tandem doorgaan. Maar bovendien ben ik nooit met het idee bezig geweest om naar Barcelona te gaan of naar welke andere club dan ook in het buitenland. Ik heb gewoon nog een contract bij Ajax, dus dat is niet aan de orde. Nooit geweest ook. Journalisten moeten kennelijk allemaal die vraag stellen: ga je weg? Ik heb er nog geen behoefte aan.' Toen Frank de Boer Paul Onkenhout van de Volkskrant vertelde dat hij van plan was Ajax te verlaten, ontstond er bij Onkenhouts collega's enige wrevel over het feit dat niet zij de ontboezeming hadden kunnen optekenen. Daags na het geruchtmakende artikel in de Volkskrant stond Van der Sar tijdens de open persdag achter de bar van het spelershome. 'Nog nieuws?' informeerde Mark van den Heuvel van Het Parool. 'Nee,' antwoordde Van der Sar, 'ik heb een nieuwe club, maar dat is geen nieuws.' Het duurde even voordat de journalisten zeker wisten dat Van der Sar ze zat te stangen. Van der Sar houdt vol dat hij het avontuur voorlopig nog bij Ajax zoekt. Van der Sar: 'Het krijgen van een kind is ook een factor die maakt dat je nog niet weg wilt. Het is prettiger om een stabiele omgeving te hebben, met ouders en familie om je heen. Maar overal is iets op te bedenken. Het zou kunnen dat er in de toekomst toch wel aanleiding is om het buitenland serieus te overwegen. Als de situatie bij Ajax verandert, zodanig dat je je hier niet meer gelukkig voelt, moet je verder kijken. Als het elftal minder zou worden, kwalitatief, dan kan er een moment ontstaan waarop je anders over de alternatieven gaat denken.' Dan heb je het over het vertrek van Frank en Ronald de Boer. Van der Sar: 'Dat zou een overweging kunnen zijn. Een bepalende factor zelfs. Je hebt hier getekend in de wetenschap dat ook zij langer bij de club zouden blijven. Maar dan hangt het er ook nog vanaf wat er voor hen in de plaats komt. Het speelt natuurlijk wel mee in je tevredenheid of ontevredenheid bij de club. Het bestuur is capabel genoeg om dat te doen wat nodig is om Ajax aan de top te houden. En ik vind dat we nog altijd top zijn. Als je zo veel jaar de kwartfinale van een Europees toernooi haalt, ben je top. Moet je dan ieder jaar een cup winnen? Dat is onmogelijk. Het gaat erom dat de selectie sterk genoeg is om hem te kunnen winnen. Daarna is het aan de spelers zelf of we dat waarmaken.' Doelwit Het clubvoetbal zit er voor dit seizoen al bijna op. Ajax wordt weer eens landskampioen. Maar de schaal is een bekende prijs. Gelukkig werd Ajax vorig jaar geen kampioen. Dan was het echt een sleur geworden. Wat nog echt op de palmares ontbreekt is de wereldbeker voor landenteams. Maar Van der Sar kijkt slechts zijdelings uit naar het WK. Van der Sar: 'Ik ben er nog niet zo mee bezig. We zijn in Amerika geweest. Dat was goed. Frankrijk speelt eigenlijk alleen nog maar doordat mensen aan je vragen of je AIAX MAT.A7IMF MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 33