cup 'Als je zo veel jaar de kwartfinale van een Europees toernooi haalt, ben je top. AAoet je dan ieder jaar een winnen?' meer aan het onderhouden bent. Op zich is het ook wel te doen zonder trainer, maar uiteindelijk hebben we besloten dat we het niet met z'n tweeën wilden blijven doen en toen is er een trainer gekomen. Het is toch even wat gemakkelijker. Anders moet je het echt zonder hulp doen. Dat is zwaar. Je moet ook je training erop aanpassen. We konden niet om beurten op doel, met een trainer die ons onder vuur nam. Het werkt toch minder als je eerst moet keepen en direct daarna, terwijl je eigenlijk even bij moet komen, de ander dezelfde oefening moet laten uitvoeren. Het is moeilijk om jezelf scherp te houden. Het is wel gelukt, maar ideaal was het niet. Nu is Wil Coort er. Hij is de keeperstrainer bij FC Den Bosch en nu op parttime-basis bij ons werkzaam. Het gaat prima.' Coort is de man die samen met Frans Hoek de befaamde keeperskampen begeleidde. Hoek zelf traint nu Ruud Hesp, vorig jaar nog onder de lat bij Roda JC, maar nu een van de helden in Barcelona. Iedereen in Nederland weet dat Van der Sar een betere keeper is. Het zou dan ook zeer menselijk zijn als de Ajax- keeper met enige afgunst de verrichtingen van zijn collega in Spaanse dienst zou gadeslaan. Maar Van der Sar weigert om medelijden met zichzelf te hebben. 'Nee, ik vind het heel leuk voor hem,' zegt hij. 'Ik vond het van Louis een goede actie om hem als tweede keeper mee te nemen. Nu is hij al snel opeens eerste keeper geworden en doet hij het heel erg goed. Hij pakt zijn kans. Ook mij heeft hij versteld doen staan. Niet dat ik niet wist dat hij een goede keeper was, maar hij is wel van een Nederlandse subtopper naar een Europese topclub gegaan. Dat was geen gemakkelijke stap, maar hij heeft het uitstekend gedaan. Petje af.' Zeker in het begin stond hij bij ieder interview bijna hinderlijk te glunderen. Voor hem was het een sprookje; te mooi om waar te zijn. Van der Sar: 'Dat is niet raar. Ik werd bij Ajax van tweede ook opeens eerste keeper. Dat was denk ik hetzelfde gevoel.' Vond je het niet jammer dat Van Gaal een herenakkoord had gesloten met Ajax dat hij geen spelers zou meenemen Van der Sar: 'Nee, want de situatie was er niet naar dat het voor mij aantrekkelijk was om naar Barcelona te gaan. Ruud ging als tweede keeper. Dat was niets voor mij geweest. Ook als ik met Baia onderling uit had moeten maken wie de beste was, zou ik er niet veel voor hebben gevoeld. Zoals het bij Ajax is, vind ik het ideaal. Voor mij, maar kennelijk ook voor de anderen. Ik ben ook blij dat Fred heeft bijgetekend.' Heb je hem nog geholpen die keuze te maken? Van der Sar: 'Ja, ik heb voorgesteld om twee ton van mijn salaris naar hem door te schuiven. Toen werd het voor hem acceptabel. Hij blij, ik blij, iedereen blij.' Avontuur Het bijtekenen van Grim maakt het voor jou ook weer aantrekkelijker om nog bij Ajax te blijven. Van der Sar: 'Ja, we kunnen lekker in de 31

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 31