De voorzitter van het Comité Bordjesclub Jan Neefjes heet de Oude Garde welkom. brigade van Ruud Verschoor aan het culinaire gedeelte van de avond beginnen, als altijd perfect verzorgd en bediend. Wim Schoevaart 80 jaar Tussen alle lekkerheden en lachsalvo's door was er ook nog een bijna-jarige en dat was niet zomaar iemand. Om reden dat hij vier dagen later, op 24 maart, de leeftijd van tachtig jaar zou gaan bereiken en het er volgens de voorzitter wel naar uitzag dat hij dat zou halen en we nu toch allemaal bij elkaar waren, werd de grootste kenner van Ajax, Wim Schoevaart, voor even vol in de schijnwerper gezet. En terecht! Lid vanaf 19 september 1930, door zijn onvoorstelbaar grote hoeveelheid werkzaamheden voor Ajax op allerlei gebied al geruime tijd geleden benoemd tot erelid van de vereniging, werd Wim vriendelijk toegesproken door Jan Neefjes en ontving hij een dankbaar applaus en bloemen van en namens al zijn aanwezige clubvrienden. Een mooi moment voor deze super-Ajacied. Waarna het zo langzamerhand tijd werd het Bordjesclub-lied aan te heffen, het geesteskind van TRIC-TRAC (Jan Schoevaart) en voor het eerst gezongen op de eerste Bordjesclub-avond in het Minerva Paviljoen in 1946. Op de wijze van 'Daar bij die molen' klonken de eerste regels weer als vanouds: Erelid Wim Schoevaart laat zich vast zoenen vanwege zijn tachtigste verjaardag, vier dagen na de bijeenkomst van de Bordjesclub. Hier is de Ajax-bordjesclub, Nog vol van kracht en pit, De dragers van het Ajax shirt, Het merg van rood en wit. Het hart van de vereniging zat bij elkaar, een uniek gezelschap met veel historie, traditie en gevoel. Herinneringen en anekdotes werden ruimschoots uitgewisseld. En niet alleen over voetbal. Honkbal, cricket, atletiek waren onderwerp van gesprek en ook de buitenlandse reizen van voorheen kwamen volop aan de orde. Weet je nog van toen? Nou en of... Onder de prachtige tonen op de piano van Daniel Verburgt, het op één na oudste lid, keerden de Ajacieden ten slotte huiswaarts. Er was weer gelachen, gezongen, gegeten, en gedronken... op een glorieuze toekomst van onze club. Proost! Tijn Middendorp Dankbetuiging Langs deze weg dank ik iedereen hartelijk voor de vele bloemen, cadeaus en felicitaties die ik mocht ontvangen bij mijn tachtigste verjaardag. Wim Schoevaart Directeur betaald voetbal Morten Olsen, gezeten naast bestuurslid Hennie Henrichs, was voor het eerst te gast bij de reünie van de Bordjesclub, waar hij ervoer dat zijn club rijk aan tradities is. AJAX MAGAZINE MEI 1998 25

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 25