Het Bordjesclub merg van rood en wit Voor de een betekent Ajax mooi voetbal, glamour, geld en de Arena. Anderen zien Ajax als een club met uitstraling, een levensstijl en tradities. Zoals bijvoorbeeld de Bordjesclub, de jaarlijkse reünie van De Oude Garde. Het kan allemaal gelukkig nog, ondanks de roem, de eer, de successen en de financiën dif de club omringen. In de Meer was de knusheid en kneuterigheid tastbaar ■nwez^Hie eenvoud straalt nog steeds af van de Sörajesclub, de reünie der oer- Ajacieden die allemaal in het bezit zijn van 'Het Bordje', dat uitgereikt wordt na minimaal vijfentwintig jaar trouwe dienst aan de club. Eens per jaar komt de Oude Garde rond de verjaardag van Ajax (18 maart) bijeen. Op de Toekomst troffen de heren elkaar dit jaar op 20 maart voor de 53 ste keer. Dames ook...? Nee, traditioneel alleen de heren, hoewel... er ontwikkelden zich dit jaar voor het eerst enige dames activiteiten. Een (nog) klein aantal vrouwen van de reünisten meende voor hen niet onder te willen doen en besloot dit jaar ook iets te ondernemen om met elkaar het glas te heffen. Derhalve reed men die avond richting stad om op eigen wijze de verjaardag van de club te vieren en minstens zo lang als de Ajax-mannen al 53 jaar plegen te doen tafelden zij en keuvelden zij over wat ook hun club is. Of het zich zal herhalen? De tijd zal het leren! Oudste lid De opkomst van de heren was goed. De voorzitter van het Comité Bordjesclub Jan Neefjes zag in de loop van de avond een flink aantal mensen eerst op de borrel in de bestuurskamer verschijnen om vervolgens tegen half acht zo'n tachtig Ajacieden (van de 106 die 25 jaar en langer lid zijn) te verzoeken aan tafel te gaan in het eigen Foto's Louis van de Vuurst restaurant van Ruud Verschoor. Helaas, niet iedereen kon aanwezig zijn. Het oudste lid, Jan Melchers, bijvoorbeeld. Thans 91 jaar en lid van Ajax sedert 1920. Als enige in de club had hij er vanaf 1946 bij alle bijeenkomsten bij kunnen zijn, ware het niet dat hij Ajax wel nauwkeurig volgt maar al enige tijd niet meer bezoekt. Maar ook Uri Coronel en voorzitter Michael van Praag moesten verstek laten gaan. En dat was jammer, al was het alleen maar omdat juist zij traditioneel voor de humor en de lach zorgen met speeches en moppen, waarbij de meeste grappen het daglicht wel kunnen verdragen en sommige wat minder. Zonder die humor is de reünie van de Bordjesclub niet compleet. Toch bleef er nog genoeg te lachen over want moppentapper Hans Geusenbroek was bereid gevonden om dat deel van de avond voor zijn rekening te nemen. Voor hij echter van wal kon steken, werden eerst de gasten van de avond, te weten Daan van der Burg en Herman Bosschieter door Jan Neefjes speciaal welkom geheten alsmede de nieuwe bestuursleden Donald Feldmann en Jaap Ellerbroek en de trainers Morten Olsen, Heini Otto en Hans Westerhof, die het allemaal voor de eerste keer van nabij mochten meemaken. Na de mededeling dat aan het Comité Bordjesclub inmiddels André Kraan is toegevoegd omdat, volgens Jan Neefjes, 'de commissie nu eenmaal behoefte heeft aan enige verjonging', kon de rood-witte De Oude Garde, voor de 53ste maal bijeen.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 24