Voorzitters l dacht tot vandaag dat de supporters van Ajax en Feyenoord een plek naast de weg hadden uitgekozen voor hun vechtpartij. Nu zie ik dat de Feyenoorders ruim driehonderd meter de kans kregen om tot bezinning te komen. Kennelijk kon niets hen kalmeren. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 28 maart Minister Jan Pronk zal het wel hartgrondig eens zijn met die rode kaart voor Sunday Oliseh. Bert Nederlof in Voetbal International van 1 april Eindelijk stonden Arveladze, Litmanen en Laudrup eens samen aan de aftrap. Een magische driehoek vol delicate klasse. En die betoverde FC Twente, dat steeds te laat kwam en werd weggespeeld door superieure geesten en bekwame voeten. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 1 april FC Twente-Ajax was geen opwindende wedstrijd, maar er was genoeg te zien. Bijvoorbeeld de zeldzame combinatie tussen werk lust en techniek die de aanstaande landskampioen demonstreerde. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 1 april Het was een hakje waar alles in zit. Taco van den Velde in Voetbal International van 8 april Ajax-Vitesse. Voorzitter Aalbers 1 tegen Van Praag: 'Als jij nou voor I de thee zorgt, dan nemen wij het veld mee.' UTRECHT L. van Wijnbergen Ingezonden brief in de Volkskrant van 28 maart 'Europeanen nemen het leven veel te serieus.' Sunday Oliseh in Voetbal International van 8 april Met de beursgang denkt Ajax de vaderlandse concurrentie zover achter zich te laten, dat het jaarlijks verzekerd is van een plaats achter de grote honingpotten. En waarschijnlijk is dat ook zo. De verschillen nemen snel toe en zullen nooit meer overbrugd worden. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 15 april Toch een beetje kinderachtig van PSV: met opzet van Sparta verliezen zodat Ajax geen kampioensfeest kan vieren. Bert Nederlof in Voetbal International van 15 april Winnen als levensstijl. Olsen heeft Ajax de geest weer teruggegeven. Dat werd tien maanden geleden niet voor mogelijk gehouden. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 15 april De spelers van deze selectie maken vanaf zondag deel uit van de rijke historie van Ajax. Tijjani Babangida in Voetbal International van 15 april Ik wilde graag weten hoe anderen Kieft in zijn nieuwe rol vinden. Daarom heb ik, exclusief voor Ajax Magazineonder familie, vrienden en collega's een enquête gehouden met slechts één vraag: wie zie je het liefst als deskundig commentator bij Studio Sport, Cruijff, Kieft of Kraay? Zeventig procent van de ondervraagden zette, hoe kan het anders, Cruijff op de eerste plaats. Twintig procent vond Kieft de beste. Kraay scoorde het minst, hoewel de ondervraagden het niveau van alle commentatoren hoog vonden. De motivatie om voor Cruijff te kiezen vond vaak vorm in de opmerking: 'Cruijff is gewoon Cruijff. Hij is een fenomeen.' Eén ondervraagde zei met gepaste trots: 'Ik vind het altijd heel interessant wat Cruijff zegt en ik meen hem zelfs te begrijpen.' Ook gehoord: 'Cruijff op één hoeft geen betoog. Ieder nadeel heeft immers z'n voordeel.' Tussen al dit Cruijff-geweld houdt Kieft zich redelijk staande. Veertig procent van de ondervraagden zette hem achter Cruijff op de tweede plaats. Er viel ook weieens een wanklank over mijn jonge held te noteren: 'Kieft is te vaak negatief over Feyenoord, en dat pik ik niet,' zei een jonge vader uit Rotterdam. Een ander merkte op: 'Met pijn in het hart zet ik Kraay op twee. Dat heeft niets met Kraay te maken, want Kieft heeft ooit met mijn meisje staan zoenen. Volgens mij kent iedereen dat probleem: dat Kieft ooit met je meisje heeft staan zoenen.' Gelukkig ook veel positiefs: 'Kieft kan het voetbal op een prettige manier relativeren, zonder een oordeel te vellen. Het is begrijpelijk wat hij zegt en hij doet het met liefde.' Of: 'Kieft vind ik wel prettig. Hij is deskundig zonder iets te willen pretenderen. Ik vind het wel lachen hoe hij soms tegen het Nederlandse voetbal aanschopt.' De commentaren van Hans Kraay wekken bij sommigen aversie op. Tweemaal zei een ondervraagde: 'Kraay hoeft voor mij niet,' - zonder verdere uitleg. Maar er was ook lof voor de oud-trainer: 'Kraay is voorstander van hard spel, dat beschouw ik als een positief punt,' zei een supporter van FC Utrecht. Voor de volledigheid volgt hier de uitslag van de enquête: le plaats: Cruijff 70%; Kieft 20%; Kraay 10%; 2e plaats: Kieft 40%; Cruijff 30%; Kraay 30%; 3e plaats: Kraay 60%; Kieft 40%. Uitgaande van het gegeven dat Cruijff nu eenmaal Cruijff is, mag Kieft tevreden zijn met het eindresultaat. Als jongste voetbaldeskundige scoort hij beter dan routinier Kraay. Wat mij betreft is hij daarmee behalve ideale schoonzoon ook het boegbeeld van de zondag geworden. Jeroen van den Berg 240 AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 240