DANIAAN DE KANT: Willem Kieft: het boegbeeld van de zondag «HIJ LULDE ALLEEN MAAR OlfER VOETRAL' 'Tegen jou zeggen ze zeker ook altijd dat je chagrijnig kijkt,' zei Frank. Toen hebben we erg gelachen. VERVOLG VOORPao. samenstelling Michel Sleutelberg Ik heb nog altijd een beetje dat gevoel van overbodigheid, ook als het om een beroemd legertje assistenten gaat als Frank Rijkaard, Ronald Koeman en Johan Neeskens. Jan Mulder in de Volkskrant van 2 maart 39. Frank de Boer (1970) Voor Frank heb ik een zwak. Dat komt zo. Hij zat in Noordwijk een keer aan de hotelbar van Huis ter Duin koffie te drinken. Ik ging naast hem zitten. "Tegen jou zeggen ze zeker ook altijd dat je chagrijnig kijkt", zei Frank. Toen hebben we erg gelachen. Henk Spaan in Het Parool van 2 maart Als het woord 'bescheidenheid' niet bestond, zouden we het voor Van der Sar moeten uitvinden. Een volstrekt deiningloze man die van complimenten alleen maar verlegener wordt. "Wat beschouw je als je superredding?" vroeg Spaan. "Ik zou het niet weten", zei Van der Sar. En zijn blunders? Ja, die herinnerde hij zich maar al te goed. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 3 maart Ze keken naar een katachtige sprong van show-keeper Van Beveren. Wat vond Edwin ervan? "Als ik de bal normaal kan ^^EDNIEUWSVQORafeDani^/ Paparazzi! (de grootste pulpkrant voor bijdehand Nederland) van maart pakken, dan pak ik 'm normaal", zei hij bedachtzaam. "Mijn benen gaan niet de lucht in als het niet nodig is." De beste keeper ter wereld die met beide benen zo lang mogelijk op de grond blijft - als ik dominee was, zou ik het begin van mijn eerstvolgende preek al klaar hebben. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 3 maart Valt een willekeurige dag van de week puur op gevoel te beschrijven? Bestaat er iemand die de dinsdagochtend krachtig kan typeren? Of de donderdagavond? Ik denk het niet. Goed, ik zou kunnen zeggen dat ik dinsdagochtend altijd spierpijn heb vanwege mijn voetbalavond de dag ervoor, of dat de donderdagavond per definitie zwaar valt, omdat er dan wordt gestapt. Maar bij de lezer kan het precies andersom zijn. De dagen van de week zijn in algemene zin, qua gevoelswaarde, niet van elkaar te onderscheiden. Met uitzondering van de zondag. Want als om twee uur de drums gaan roffelen, de tamboerijnen beginnen te rinkelen, de trompetten aanvangen met schetteren, dan staak ik direct mijn bezigheden. Langs de Lijn begint. Waar ik ook ben (in de auto, bij anderen of gewoon thuis), ik weet onmiddellijk dat het zondag is. Niets is zondagser dan de herkenningstune van Langs de Lijn. Sinds ik het programma volg, inmiddels zo'n twintig jaar, zijn alleen de stemmen veranderd. De formule is nog steeds dezelfde. Wijlen Willem Ruis en Koos Postema heten vandaag de dag Jan Douwe Kroeske, Govert van Brakel en Rocky Tuhuteru. De overgave en het enthousiasme waarmee het programma gemaakt wordt, zijn onveranderd. Kort voor tweeën begint het te kriebelen. Ik ken het voetbalprogramma inmiddels uit mijn hoofd en probeer te raden welke verslaggever waar zit. Ik schenk nog wat koffie in en maak even later samen met heel Nederland het eerste rondje langs de velden. Ondertussen zet ik Teletekst op pagina 650, zodat ik ook via dit medium de tussenstanden in de gaten kan houden. Ik schep er namelijk veel genoegen in om te controleren wie het snelst een doelpunt meldt: Langs de Lijn of Teletekst. Dat maakt mijn zondagmiddag nog boeiender. Het wordt zo steeds zondagser bij mij thuis. Ik leef mee met de verslaggevers en juich als mijn favoriete clubs op voorsprong komen. In de rust doe ik snel nog wat haastklussen, maar vanaf half vier moet ik weer aan de bak voor de tweede helft. Als het kwart over vier is en de meeste wedstrijden voorbij zijn, drink ik thee en wacht geduldig en nieuwsgierig tot het zeven uur wordt. Want dan kan ik alles wat ik gehoord heb terugzien op televisie. Kijken of dat doelpunt van Arveladze echt zo ongeloooooooflijk mooi was als Jack van Gelder ons wilde doen geloven; checken of 13Q 4%. l W AA A C A 7 I M C AA E I 1 QQQ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 238