Laudrup door David Endt foto Louis van de Vuurst Brondbyernes De naam van de buitenwijk van Kopenhagen én van de club die beter bekend is als Brondby. Dat is mijn club. Het is niet mijn eerste club in Denemarken want ik speelde eerst voor KB maar toch is het mijn club. Omdat ik in de wijk, buiten het centrum van Kopenhagen, ben opgegroeid. Ik woonde er van mijn zesde tot mijn zeventiende. Iedere zomer train ik daar en mijn oom, Ebbe Skovdal, is nu trainer. Brondbyernes is mijn thuis. Idraetspark Het stadion waar Denemarken zijn thuiswedstrijden speelt. Man, ik heb zoveel prachtige herinneringen aan dat stadion. De atmosfeer is er geweldig en ik ken er heel goed de weg. In dat stadion beleefde ik de opkomst van het Deense voetbal, we hebben er zoveel triomfen gevierd... De mooiste wedstrijd? Ik denk wanneer je dat aan het stadion zou vragen, 'Denemarken - Rusland van 5 juni 1985' het antwoord zou zijn. Inderdaad, een historische datum. We wonnen in een waanzinnig mooie wedstrijd met 4-2. Ja, ik ben het met het stadion eens. Liverpool Liverpool had mijn club kunnen zijn. In 1983 waren we het eens over een transfer. En daar was ik gelukkig mee. In Denemarken zag je op zaterdagmiddag altijd Engels voetbal op tv. En Liverpool was mijn favoriete club. We waren akkoord over een driejarig contract. Maar een dag voor de ondertekening wilden ze plotseling dat ik voor vier jaar zou tekenen. Al was het mijn favoriete club, ik was toch teleurgesteld. Het was niet fair. Ik wilde graag, maar eerlijkheid vind ik nog belangrijker. Een maand later tekende ik voor Juventus. Elkjaer Mijn vroegere compagnon in de spits van het Deense elftal. Een echte spits, doelgericht, soms egoïstisch - of beter: heel erg individualistisch, maar vreselijk goed. Meer dan ik was hij de afmaker, de schutter. Wij vulden elkaar perfect aan. Zulke spitsen zie je haast niet meer, terwijl elke club rijk zou zijn met zo'n type. Wij waren als voetballer en als mens verschillend. Hij had het hart op de tong, had altijd iets te vertellen en ik was jonger en bescheidener maar wij konden ook buiten het veld goed met elkaar overweg. Echt, een nice guy. Rome of Turijn Als toerist kies ik voor Rome, geen twijfel mogelijk. In Turijn is lang zoveel niet te zien en te beleven. Maar als voetballer kies ik INE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 216