Ajax naar de beurs Jlr' m ■TSw&WJi SBH mav m U heeft er inmiddels al veel over kunnen lezen: Ajax gaat binnenkort een notering aanvragen op de Amsterdamse effectenbeurs. Daarmee zijn wij de eerste Nederlandse club die zoiets doet; sterker nog, wij behoren tot de eerste clubs op het Europese continent die naar de beurs gaan. Zo'n beursgang is een aangelegenheid die volgens vaste procedures verloopt. In verband daarmee verschijnt een brochure, waarin precies te lezen valt wat Ajax met deze beursgang wil bereiken en onder welke voorwaarden de beursgang plaatsvindt. Een belangrijk onderdeel is ook de informatie over de wijze waarop men aandelen kan verkrijgen en de daaraan verbonden rechten en plichten. Het bestuur van Ajax heeft bijvoorbeeld als Foto: Louis van de Vuurst voorwaarde gesteld dat leden, donateurs, seizoenkaarthouders, clubkaarthouders en leden van de supportersvereniging een voorkeursbehandeling zullen krijgen bij de toewijzing van aandelen. Hierover valt ook alles te lezen in de brochure. Alle betrokkenen krijgen deze brochure automatisch thuisgestuurd. Mocht u van anderen vernemen dat zij de brochure reeds ontvangen hebben en is dit bij u niet het geval, neem dan terstond contact op met onze klantenservice. De vereniging Ajax blijft meerderheidsaandeelhouder in de AFC Ajax NV. Dat staat er borg voor, dat de Ajax-cultuur in al haar vormen bewaard blijft en dat er dus bijvoorbeeld geen afstand tussen supporters en de club kan ontstaan. Integendeel zelfs, want door aandeelhouder van de AFC Ajax NV te worden, is Ajax straks ook een beetje van U en dat versterkt de band alleen nog maar meer. Seizoen van bezinning Op de dag dat Feyenoord - Ajax gespeeld werd, eindigde ook het seizoen van bezinning. Iedereen is er mede daardoor wel van overtuigd geraakt, dat we in Nederland echt af moeten van het zinloze Michael van Praag (midden op de foto) op de tribune bij FC Twente - Ajax. De voorzitter werd door de burgemeester van Enschede gecomplimenteerd met het gedrag van de Ajax- supporters.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 20