a rdH-2 tHHHHH™: riiiStu Foto's: Omni press Marco van Basten legt de laatste meters af van het zwaarste rondje uit zijn leven. heeft de strijdbijl begraven en zweeft een decimeter boven het gras. In de verte ziet hij een gestalte naderen. Het is de 8-jarige Marco van Basten, die een uurtje spijbelt van school, de bal hooghoudend vanuit Utrecht oostwaarts is gaan wandelen en zonder dat de bal de grond heeft geraakt vrolijk fluitend aankomt in Belgrado. De meesters en juffrouwen van de Gerardus Majellaschool maken zich ongerust, maar dokter Martens beweert dat er helemaal niets aan de hand is: 'Met die enkel komt het allemaal best goed,' zegt hij geruststellend, 'maar Marco moet wel eerst even een kroonkurk van een bierflesje afschieten.' 'Maar, maar,' lispelt Capello, 'is hij dan wel op tijd fit om mij de Scudettode Europa Cup en de Wereldbeker te bezorgen?' 'Natuurlijk, trainer, geen probleem,' zegt Clarence Seedorf, die nog helemaal niet geboren is, maar zittend op de schouders van de 10-jarige Frank Rijkaard inmiddels ook de middenstip heeft bereikt en er breed lachend aan toevoegt: 'en straks in Madrid zetten we samen het hele stadion Bernabeu op z'n kop.' 'Maar niet te lang,' zegt Altafini geschrokken. 'Fabio mag het hooguit één jaartje proberen, want hij is en blijft Milanees.' 'Milanees, Milanees, hoe bedoel je?' vraagt Capello, terwijl Helmut Haller inmiddels is ingevallen voor Roberto Bettega en Heinz Stuy al een half uur tegen de paal leunend staat te wachten op een terugspeelbal. 'Wat heb ik met Milan te maken, ik speel toch bij Juventus?' A I A V MAO A 71 N F M F I 1998 165

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 165