de plaats van bestemming, omdat de bal lijkt te worden afgeremd door het stroeve gras. De slimme Horst Blankenburg is de eerste die begrijpt dat de luchtmacht moet worden ingeschakeld. Hij verzendt een lange lob in de richting van de sprintende Johnny Rep. De jongste man op het veld springt hoger dan Silvio Longobucco en zet Foto: RBP Ajax met een kranige kopstoot op 1-0. Een snelle opening. Of zoals Herman Kuiphof het bondig formuleert: 'Hij zit er al in ook.' Tot ieders verbazing blijft een reactie uit. Niemand stroopt de mouwen op of balt de vuisten. De Italianen lijken zich nu al gewonnen te geven. Alleen de felle Fabio Capello loopt over van ijver. Hij spoort Stefan Kovacs in zijn kanariegele trainingspakje, de spelers in het zwart-wit gestreepte Juventus- shirt, dat zij ruilden met de tegenstander tegen hun eigen bordeauxrode uitmonstering van een café-elftal (zie Barry Hulshof). bene zelfbij, Herr Traineru hebt met eigen ogen gezien waartoe kracht en enthousiasme kunnen leiden. En dan zegt u nu dat Juventus geen partij is en dat Ajax die beker wel eventjes gaat winnen? Terwijl Ajax al weken kampioen is en de spelers te lui zijn om uit hun ogen te kijken en van verveling niet meer weten hoe ze de dagen moeten vullen? Kunt u niet vanavond alvast naar uw nieuwe werkgevers van de Franse voetbalbond gaan en het stokje voor deze wedstrijd aan uw opvolger meneer Knobel geven? Kansloze missie In de eerste vijf minuten van de wedstrijd gebeurt er niets. Er komt geen pass aan op Gehuld in Juventus-shirt heft Johan Cruijff de derde Europa Cup die Ajax in drie achtereenvolgende seizoenen won. Foto: Frans Flemelrijk

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 161