mm Nuninga scoort in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oostenrijk de gelijkmaker (1-1, 12 april 1964, Amsterdam). De kansloze keeper is Pichler; verder van links naar rechts: Piet Kruiver, Hirnschrodt (2), Lambert Verdonk (11), Hasenkopf (5) en de Tsjechoslowaakse scheidsrechter Fencl. Foto: ANP vroeg: "Waarom deed u dat zo?", antwoordde hij iets als "O, dat komt zo wel." Maar ook Michels moest zich later aanpassen.' Onderwijzer 'Johan CruijfF heeft de ogen geopend van iedereen in de voetballerij. De kans op blessures is immers levensgroot. Je loopbaan kan zo voorbij zijn. Kijk maar naar Willy Dullens en Henk Groot in mijn tijd. Dus voetballers mogen wel wat meer verdienen. Maar wat zich tegenwoordig na het Bosman-arrest afspeelt, is buiten alle proporties. De meest middelmatige spelers strijken gigantische salarissen op. Merchandising was in de jaren zestig vrijwel afwezig. Ik heb weliswaar nog een boekje geschreven met Herman Kuiphof, maar verdiende er amper iets mee. Aanvankelijk werkte ik naast het voetbal. Kun je nagaan: ik was onderwijzer, terwijl ik de duurste transfer uit de geschiedenis had gehad. Later deed ik de p.r. voor Puma. Maar ook dat stelde niets voor. Ik kreeg kleding en schoenen. Men betaalde indirect. Cruijff was de eerste die met royalties ging werken. Aanvankelijk hield men Cruijff nog uit het Nederlands elftal omdat men hem te jong vond. Ik denk dat Cruijff als supertalent nóg meer beschermd werd dan anderen. Hij was negentien toen hij debuteerde in het Nederlands elftal, in september 1966 in de Kuip tegen Hongarije. Het werd 2-2. Vlak na rust scoorde Cruijff uit een pass Foto: Archief Van Schiindel Nederland- Tsjechoslowakije, 1966 (1-2). Van rechts naar links: Johan Cruijff, Klaas Nuninga, Bennie Muller, Willy Dullens, debutant Wim Suurbier, Sjaak Swart, Piet Keizer, Rinus Israel, Cor Veldhoen, Eddy Pieters Graafland en Daan Schrijvers.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 155