De Oranje-jaren van Klaas Nuninga De club ging voor door A/Varcelle van Hoof Klaas Nuninga was 23 jaar oud toen hij in 1964 de overstap maakte van GVAV naar Ajax. Voor 250.000 gulden, de hoogste transfersom die tot dan toe voor een speler was betaald in Nederland. Nuninga was op dat moment reeds international. Na een stroef begin vond Nuninga ook in Amsterdam zijn draai. De schaduwspits avant la lettre was in de jaren zestig een van de dragende spelers van het Nederlands elftal. Niet dat dat veel resultaat opleverde, overigens. Nuninga: 'Het Nederlands elftal was in die tijd niet alles voor een voetballer. De club stond voorop.' had in de eerste plaats te maken met mijn positie wordt ook verdedigend werk overgang van Groningen naar Amsterdam, verwacht. Alleen de manier waarop is maar het kwam mijns inziens vooral door anders. Litmanen moet de speler opvangen het tekort aan kwaliteit van het elftal van die doorschuift uit de achterhoede. In mijn 1964. Iedereen sprak echter over dat hoge tijd was mijn verdedigende taak het transferbedrag. Dat speelde ook mee in opvangen van de rechtsmidden, in mijn hoofd. Ik was geen instinctieve samenwerking met Bennie Muller. Bij voetballer of iemand die alleen maar balverlies moest ik goed om me heen voetbalde en voor de rest niets dacht. Het kijken of ik de rechtsmidden kon was gemakkelijker geweest om overal lak opvangen, zodat Bennie niet in de aan te hebben, maar zo was en ben ik niet. problemen zou komen. Maar Ajax was zo Ik ben begonnen als spits, later werd ik de goed dat we meestal aanvielen. Ik scoorde nummer 10, spelend kort achter de spitsen. gemakkelijk, was links en rechts even sterk. Ik had veel balcontact nodig, was geen Ik haalde een gemiddelde van een half momentenvoetballer. Heel anders doelpunt per wedstrijd bij Ajax. bijvoorbeeld dan Piet Keizer, die een hele Mijn beste seizoen was 1966-1967. Heel poos geen bal kon aanraken om vervolgens Ajax speelde toen prachtig. We scoorden met een weergaloze actie te komen. Zo zat 122 doelpunten in de competitie, bijna vier ik niet in elkaar. Je kunt me enigszins gemiddeld. Dat aantal is nog steeds een vergelijken met Jari Litmanen. Op onze record in Nederland. Johan scoorde 33 samen met Pietje Keizer. Pietje vroeg aan mij of ik misschien naar Ajax wilde komen. En hoewel dat ik de top - het Nederlands elftal - al had bereikt, wilde ik ook via een club hogerop. Met betere voetballers om me heen zou ik nog meer plezier krijgen in mijn werk c.q. sport. Jaap van Praag was juist voorzitter geworden van Ajax en hij wilde meteen een vuist maken. Dat paste bij Jaap en dat kon hij onder andere via een transfer van mij. Mijn start bij Ajax was niet denderend. Dat vergelijken met Jari Litmanen. Op onze 1 «;n AIAV AA A r. A 7 I M P AA PI 1 Q Q R

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 150