topvoetballers worden. Het is sterk afhankelijk van hoe ze zich verder ontwikkelen.' Monsterscores In het vierde jaar dat Herman Borman de Al onder zijn hoede heeft, is het elftal opnieuw kampioen geworden. Dit seizoen was de overmacht wel heel groot. Zo haalde de Al uit met monsterscores thuis tegen Feyenoord (11-3), en uit tegen PSV (8-0) en kreeg Groningen in twee competitiewedstrijden vijftien Amsterdamse doelpunten om zijn oren. Het kampioenschap werd al na twintig wedstrijden behaald; een week later scoorde de Al zijn honderdste doelpunt. 'In de meeste wedstrijden hebben we constant overheerst en zoveel kansen gecreëerd dat we wel drie keer zo veel hadden kunnen scoren.' De overmacht van Ajax dankt de Al aan de eerste plaats aan zichzelf. 'Dit is gewoon een heel goede lichting. Het grappige is dat je er niet aan ontkomt om in het begin van het seizoen een vergelijking te maken met de groep van het vorige jaar. Meestal concludeer je dan in eerste instantie dat de nieuwe lichting minder goed is, maar in de loop van het jaar komt dat altijd weer goed. Van de huidige lichting was meteen al duidelijk dat het een goede groep is. Een combinatie van technisch uitstekend voetbal en houvast aan het systeem van Ajax. Iedereen weet precies wat hij moet doen.' Herman Borman moet daarnaast vaststellen dat de tegenstanders minder goed zijn gaan voetballen. 'Dat zien we overigens al jaren aankomen. Natuurlijk hechten clubs als PSV en Feyenoord ook wel waarde aan hun jeugdopleiding, maar 1 A C

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 145