A1-trainer Herman Borman 'Dit is een heel goede lichting' door Jeroen Kleijne foto's Louis van de Vuurst Na zestien jaar trainerschap bij Ajax hangt Herman Borman zijn trainingspak in de kast. Hij vertrekt bij de A1 met wederom een kampioenschap op zak. Acht spelers van zijn elftal hebben inmiddels een contract gekregen bij Ajax. 'Dit is gewoon een heel goede lichting.' In de jaren dat hij bij Ajax jaren werkzaam is geweest, heeft Herman Borman een Halbot aantal elftallen onder zijn hoede fhad. Niet alleen trainde hij de meeste ugdelftallen wel een keer of wat, maar ook stond hij af en toe voor de groep van het tweede elftal - als het eerste weg was voor een Europese wedstrijd. In die zestien jaar heeft hij heel talentvolle spelers voorbij zien komen. 'In de Cl heb ik bijvoorbeeld gewerkt met Dennis Bergkamp en Dennis den Turk, die naar AZ vertrokken is, en later met de lichting van Bryan Roy, Danny Muller en Richard Witschge. Allemaal jongens aan wie je al vroeg kon zien dat ze het in zich hadden om er te komen. Onderweg kan desondanks nog heel veel gebeuren. Een van de mooiste ervaringen die je kunt meemaken als jeugdtrainer bij Ajax is als spelers met wie jij hebt gewerkt, in het eerste elftal komen.' Ook dit jaar heeft weer een flink aantal spelers van de Al een contract gekregen bij Ajax. Tijdens de winterstop werden Brutil Hosé, Darl Douglas, Andy van der Meyde en Mitchell Piqué gecontracteerd; met keeper Serge van den Ban, Pascal Heye, Michael Lamey en Quido Lanzaat worden contractbesprekingen gevoerd. 'Bij de doorstroming naar het betaald voetbal gaat het in de eerste plaats natuurlijk om de kwaliteit van de spelers, maar wie er voor ze staan op hun positie is ook heel belangrijk. Als we een goede spits hebben, maar hij heeft vier minimaal gelijkwaardige spitsen voor zich, dan heeft het geen zin om die jongen een contract aan te bieden. Van deze acht is het moeilijk om te zeggen wie het echt gaat halen. Voor één of twee is die mogelijkheid er, de rest zit er dicht tegenaan. Op dit moment is er echter nog geen garantie dat het allemaal 144 AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 144