Furdjel Narsingh poogt in één beweging twee RKAVIC-spelers op het verkeerde been te zetten. Twee nieuwkomers uit Volendam dit jaar bij Ajax. Beiden gingen vooraf aan competitiewedstrijden van Ajax 1 balletje hooghouden. Onder het toeziend van duizenden bezoekers van de Arena is dat geen gemakkelijke opgave voor de meesten. Klouwer en Plat bleven stoïcijns. Nadat Henry het record verbroken had en de bal bijna 230 keer had hooggehouden, deed Johan een week later deze prestatie verbleken. Hij verpletterde het record, daarbij aangemoedigd door het publiek, door de bal 761 keer van knie naar knie en voet tot voet te verplaatsen. Een aantal dat menig eerste-elftalspeler hem niet na zal doen. Foutje bedankt! De El kan voor het eerst sinds jaren weer eens kampioen worden. Vorig seizoen werd gespeeld tegen tegenstanders die gemiddeld twee tot drie jaar ouder waren. Dit seizoen trad de ploeg aan tegen even oude spelers en dat scheelt een slok op een borrel. Het gaat allemaal gesmeerd. Hoewel, allemaal... Dat Ajax niet onfeilbaar is, bleek onlangs. Wedstrijdsecretaris Hans Bijvank maakte naar eer en geweten het competitieschema: die speelt tegen die, die ploeg moet het uittenue mee en de El is vrij. Althans, dat dacht hij. Om die reden werd voor de oudste E-tjes een vriendschappelijke wedstrijd tegen Alphense Boys geregeld. Maar tot grote verrassing van iedereen bij Ajax kwam de D2 van het Amstelveense RKAVIC in vol ornaat aanzetten voor hun competitieduel tegen de El. In allerijl werd toen een selectie samengesteld uit de D2, de El en de E2 om beide wedstrijden door te laten gaan. Uit gespeelde woede (of was hij echt boos?) heeft Henk van Teunenbroek, een man die niet onder doet voor de officiële Mister Ajax, stickers geplakt over de naam van Hans Bijvank op de plaquette met de namen van de leden van verdienste van Ajax in de hal van de Toekomst. Voor Van Teunenbroek zijn het zware tijden. De zenuwen gieren hem door de keel: wordt hij eindelijk weer kampioen of moet hij zijn vizier opnieuw op volgend seizoen richten? Goed voorbeeld Zo verlies je met 18-2 en zo stuur je een tegenstander op eigen veld in Almere met 8-1 het bos in. Dat overkwam de E2, die het zonder Chris van der Hoeven moest stellen vanwege een bloedvergiftiging, bij Zwarte Schapen. Wel had Ladru vier El- spelers, die nog wel de leeftijd van een jongerejaars hebben, aan zijn selectie toegevoegd. 'Dit gaf opnieuw aan hoe groot het verschil tussen de El en E2 is. Een jaar ouder maakt zo vreselijk veel uit. Gelukkig konden wij mede door deze vier de enorme nederlaag die thuis werd geleden rechtzetten.' Zo'n grote uitslag had trainer Patrick Ladru niet verwacht, want Zwarte Schapen vindt hij een van de betere ploegen in de competitie van de jongste E- junioren. Over zijn eigen ploeg raakt Ladru ook steeds enthousiaster. 'De jongens gaan steeds beter spelen naarmate het seizoen vordert. Dit worden belangrijke weken voor ze. Er wordt meer en meer op ze gelet. Wie heeft zich goed ontwikkeld en wie is blijven steken? Een compliment gaat in ieder geval naar Yassine Benmoussa. Hij is links- en rechtsbenig, tactisch sterk en een voorbeeld voor de ploeg. Bij deze nummer 4 gaat de ontwikkeling zoals het moet.' AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 142