Mohammed Attaïbi in het in allerijl samengestelde gecombineerde D- en E-elftal dat aantrad tegen Alphense Boys. In de laatste minuut kreeg Ajax nog een penalty toegekend. De scheidsrechter had ongetwijfeld niet meegeteld, maar zorgde er wel voor dat de Cl door deze strafschop tegen Zwarte Schapen zijn honderdste doelpunt maakte van dit seizoen. Purmersteyn werd met 3-0 verslagen en Abcoude kon een 4-1 nederlaag in de boeken bijschrijven. Het elftal van De Regt mag ook geen fouten gaan maken. Alleen dan kan de eerste prijs in de wacht gesleept worden. Dit moet lukken, heren! Weermannetjes Terwijl vorig seizoen zijn elftal na de winterstop in een dal kwam, kan de huidige C2 van leider Wim Stuut bij tijd en wijle pieken. 'Af en toe gaat het heel goed en af en toe is het niet om aan te zien. Dan krijgen de jongens van de trainer op hun falie, maar er zijn ook momenten van complimenten.' Zo werd KBV, de nummer 2 van de ranglijst met 1-0 verslagen. Dit duel had een hoge amusementswaarde en Ajax won verdiend. DSS uit Haarlem maakte het Ajax erg lastig. Wat naam betreft geen aansprekende club, maar wel de enige vereniging in Nederland die de C2 tot twee maal toe punten afsnoepte. Opnieuw werd gelijk gespeeld tegen de Haarlemmers. Dit was een grote teleurstelling voor de Ajacieden. Het huilen stond ze nader dan het lachen. Er wordt dan wel niet standvastig gespeeld, maar dat neemt niet weg dat de C2 wel op koers ligt. Ook deze pupillen van De Regt zijn op weg naar het kampioenschap. Als, als, als Mooier voor een voetballer is er toch niet: spelen in een echt stadion... Die eer viel te beurt aan de Dl. Dit elftal speelde een voorwedstrijd in de Arena tegen de Dl van Volendam. Voordat de grote mannen van beide elftallen opkwamen, kregen de miniaturen van de rood-witten en oranje hemden een kans. 'Het was geen goede wedstrijd,' vertelt Frits Andriese, de leider van het eerste D-elftal. 'De spelers waren heel nerveus. Maar ondanks de spanningen wonnen ze toch met 2-1.' Na de wedstrijd werden beide elftallen onder politiebegeleiding in de echte Ajax-bus, gereden door Toon, naar de Toekomst gebracht om te douchen. Om daarna fris gewassen naar hun grote voorbeelden te kijken vanaf de tribune in de Arena. Naast de voorwedstrijd speelde de Dl voor de competitie tegen Türkyemspor (2-0) en tegen DWS (5-0). Andriese heeft de hoop kampioen te worden nog niet opgegeven. Wel moet nog tegen de bovenste drie gespeeld worden. 'Als we die wedstrijden winnen, dan...' Balletje, balletje DWV D2 zal dit seizoen ongetwijfeld zijn buik vol hebben van de Dl van Ajax. De club werkte tot twee maal toe mee aan het doelsaldo van de jongens van Jan Olde Riekerink. Na een 18-0 nederlaag in de eerste helft van het seizoen, werd nu met 13-0 verloren. Ook de Dl van DWV bewaart slechte herinneringen aan Ajax. 'Op een stormachtige zaterdag hadden wij de eerste helft de wind mee,' zegt Ed Lefeber. 'Bij rust stond het dan ook 6-0, maar na de thee kwam de ploeg de middellijn niet met over.' Uitslag: 6-1. Trots is Lefeber op twee jongens uit de selectie, Henry Klouwer en Johan Plat. 1/11

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 141