wedstrijden van het jaar. De jongens leken meer geconcentreerd dan ooit. Doelpunt na doelpunt werd gemaakt. Het leek op een ontlading.' Crescendo! - een woord dat Bogaard vorig jaar gebruikte toen zijn elftal het kampioenschap binnen bereik had. En ook dit seizoen lijkt niets of niemand de ploeg meer in de weg te staan richting kampioenschap. Hossana Het is dit seizoen nog niet eerder voorgekomen dat Rolf Grootenboer, de leider van de BI, zich bijzonder enthousiast uitliet over zijn elftal. In een eerder Ajax Magazine zei hij: 'Het is nog steeds hetzelfde liedje. Ondanks het feit dat we een mindere ploeg hebben dan vorig jaar winnen we toch.' Nu is het een paar weken later en klinkt Grootenboer heel anders. 'We hebben de stijgende lijn te pakken. De laatste maand ging het niveau met sprongen omhoog.' Quick Boys werd met 7-0 verpletterd en Telstar moest het met een 5-0 nederlaag doen. 'Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Jongens van wie verwacht werd dat zij goed gingen spelen, deden dat ook eindelijk. Het was genieten.' FC Utrecht, dat Ajax op de Toekomst nog op 1-1 had weten te houden, brak als een oude beuk. 'De Utrechters hadden niet op ons vlammende elftal gerekend en moesten toezien hoe wij zeven keer scoorden.' Grootenboer is niet helemaal doorgeslagen. Hij blijft realistisch. 'Een feit blijft: pas als er toernooien gespeeld gaan worden, weten we echt hoe we er voor staan. Dit is wel een stap in de goede richting.' Hoofd omhoog De B2 moet het net als vorig seizoen van het slot hebben. Dan gaat het hier niet om het kampioenschap, maar om lijfsbehoud. Het elftal van trainer Jan Olde Riekerink is in ieder geval wel op de goede weg. Op de Toekomst versloeg een sterk Ajax PSV met 3-1, terwijl in Eindhoven een 4-0 nederlaag geïncasseerd moest worden. In Zuid- Holland tegen ADO Den Haag kwam de B2 te kort (3-0). Den Haag was fysiek sterker en daarom had de leider van het B- kroost geen moeite met deze nederlaag. In het duel tegen Feyenoord ging het meer gelijk op. Opnieuw werd gelijkgespeeld tegen de Rotterdammers, die vlak voor tijd een penalty kregen en zo voor 2-2 konden zorgen. 'In drie wedstrijden werden vier punten vergaard en daar mag deze ploeg niet over klagen,' zegt Van Eijden. 'We blijven optimistisch!' Geen fouten De enige ploeg die dit seizoen de Cl competitiepunten heeft weten af te nemen, is Zwarte Schapen. 'Wedstrijden tegen deze ploeg zijn beladen,' vertelt Hennie de Regt. 'Veel jongens die tegen elkaar moeten spelen, zitten op dezelfde school. Ze hebben het de hele week over dit duel gehad en elkaar er gek mee gemaakt. Mijn elftal was er vooraf niet gerust op, maar tijdens de wedstrijd hadden de zenuwen plaatsgemaakt voor een overwinningsdrang.' 6-1 was de eindstand. Darl Douglas in actie in de kampioens wedstrijd van de A1 tegen PSV. a av a r a 7 i m r u n <i nno 1 3Q

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 139