Tijd om te oogsten door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst Het einde van het seizoen nadert. Spannende tijden breken aan. Voor sommige elftallen is het kampioenschap binnen handbereik, andere zullen er nog een schepje bovenop moeten doen. De laatste weken worden weer ouderwets spannend. Bestuurslid jeugd- en amateurzaken Donald Feldmann feliciteert Quido Lanzaat en trainer Herman Borman met het kampioenschap. Vn publiek te er al lang af. Al het hoogste elftal van kampioen van de dag van februari was maar dat weerhield het van om naar de Toekomst In groten getale kwamen zij op van Ajax Al tegen PSV Al af. 3500 mensen zagen de mannen van trainer Herman Borman met 2-0 winnen van de Eindhovenaren, die in de PTT Telecompetitie Ajax wel redelijk bijhouden, maar met het eerste jeugdelftal niet eens in de schaduw van Ajax kunnen staan. De eerste huldiging bij Ajax was een feit. Vorig jaar moest hiermee gewacht worden tot 22 maart, toen de BI alle tegenstanders lachend achter zich liet. Het kampioenschap van de Al ging niet onopgemerkt voorbij. In de Arena volgde op dezelfde dag tijdens de rust van Ajax - NEC een ereronde voor het elftal en de leiding werd vlak na de wedstrijd al geëerd door de eigen spelers. Herman Borman en leider Cas Harms werden met pak en al onder de douche gezet als dank voor bewezen diensten. Harms is natuurlijk blij met het kampioenschap, maar euforisch is hij allerminst. 'Het is belachelijk dat we nu al niet meer in te halen zijn. Voor de opleiding is dit een drama. We proberen ons nu steeds andere doelen te stellen. Honderd doelpunten hebben we al gemaakt, dus het aantal is nu opgeschroefd tot 125 en ongeslagen kampioen worden is omgezet in kampioen zijn zonder puntverlies.' De tegenstanders zijn geen uitdaging meer. Alleen Vitesse, Feyenoord en Twente bieden Ajax enig tegenwicht, maar meer ook niet. Harms kijkt dan ook met verlangen uit naar het prestigieuze Euro-toernooi in Groningen en naar de krachtmetingen met eveneens bijna alleen maar buitenlandse ploegen bij het Feyenoord- en het Düsseldorf-toernooi. Ontlading Voorlopig voldoet de A2 de tweede helft van het seizoen aan de verwachtingen. Gelijkmatig worden tegenstanders op een nederlaag getrakteerd. Zo ook Quick Boys, dat Ajax thuis op 4-4 wist te houden, maar in het eigen Katwijk weinig in de melk te brokkelen had, al streed de vissersploeg voor wat ze waard was. 'Het was geen cadeautje,' zegt de leider van de A2, Teun Bogaard. 'We moesten alles uit de kast halen om Quick Boys, dat onderaan staat, te verslaan, maar gelukkig wonnen we uiteindelijk met 3-1.' Iets moeilijker hadden de mannen van Dick de Groot het tegen Feyenoord, dat 136 AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 136