Doelman Gerard van Rossum (onder) en Jerry van Haagen (links), motor op het midden veld van het eerste zaterdagelftal groten getale opgekomen om hun ploeg aan te moedigen en dat was nodig, omdat Ajax met uitstekend voetbal de dienst uitmaakte. Het was dan ook niet verwonderlijk dat gelegenheidsspits Remco Ronday Ajax aan de leiding bracht. De 0-1 stand stond bij rust nog op het bord. Na de pauze was het opnieuw Ajax, dat het spel dicteerde, maar zich toch weinig kansen wist te scheppen. Bovendien moest het steeds goed blijven letten op de tegenstoten van de Spakenburgers, die gevaarlijk uitbraken. Vooral bij hoekschoppen was er vaak paniek in de defensie van Ajax. Bij een van deze corners nam niemand de moeite om in te grijpen en kon Spakenburg ongehinderd de stand naar 1-1 koppen. Korte tijd hierna was er opnieuw een hoekschop en ook dit keer mochten zij vrij inkoppen en de stand, volledig tegen de verhouding in, naar 2-1 tillen. Wat wij daarna ook probeerden, er zat voor ons, mede door wat pech, niet meer in en zo gaven wij weer eens kostbare punten weg. SDVB is een van die ploegen waartegen wij het vaak moeilijk hebben, of eigenlijk, waartegen wij het onszelf vaak moeilijk maken. Ook bij de laatste ontmoeting werd van deze stelregel helaas niet afgeweken. Het was werkelijk gênant om te zien, hoe wij de ene na de andere kans om zeep brachten. En toen de tegenstander na ongeveer tien minuten voor het eerst over de middenlijn kwam, wist deze met wat geluk nog te scoren ook. Toen SDVB korte tijd later, na twee maal geel, met tien man eindstand op 6-0. Helaas moest Said Ouaali na een ongelukkige botsing afgevoerd worden naar het ziekenhuis, waar een kapotte mondhoek en een hersenschudding werden geconstateerd. We wensen hem namens de ploeg een spoedig herstel toe. De uitwedstrijd tegen Spakenburg was een topper van de eerste orde, omdat zij bij winst de koppositie met ons zouden delen. De bewoners van Spakenburg waren in Foto's: Louis van de Vuurst verder moest en Ajax bovendien nog een penalty kreeg, kon het niet meer stuk, maar helaas miste Dennis de Haan dit buitenkansje (op de paal) en zo gingen wij de rust in met een beschamende 0-1 achterstand. Toen wij direct na de aftrap van de tweede helft via Nuno Ferreira op 1-1 kwamen ging het toch nog 'een makkie' worden. Maar de Barnevelders dachten daar anders over en lieten zien, waartoe een tiental in staat kan zijn. Een kwartier voor tijd straften zij onze instelling ten opzichte van deze wedstrijd af en scoorden 1-2. Ajax was echter niet meer bij machte het getij te doen keren. Een zeer matige trainingsopkomst ligt hieraan ten grondslag en zo verspeelden wij definitief een heel seizoen en het kampioenschap. Jammer, het zij zo. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Zoals we in het vorige Ajax Magazine al meldden, kwamen we de laatste weken nogal eens in de personele problemen. De uitwedstrijd tegen Amstelveen, een topper, werd voor ons mede daardoor een grote tegenvaller. Met een doelman in de spits probeerde Ajax er het beste van te maken, maar toen de scheidsrechter na tien minuten reeds een volkomen onterechte rode kaart uitdeelde, moest Ajax het restant van de strijd tegen een numerieke meerderheid opboksen. Hoewel Ajax verdiend tegen een 4-0 nederlaag aanliep, want een paar doelpunten werden zo maar weggegeven, was het triest te moeten constateren, dat de leiding deze middag volkomen de weg kwijt was. Zelfs de grensrechter werd vriendelijk verzocht de vlag in te leveren, omdat de arbiter verdere samenwerking niet meer zag zitten. Eens te meer werd bewezen, dat het toch niet altijd de spelers zijn, die een wedstrijd kunnen laten ontsporen. Gauw vergeten dus maar. Omdat V&V een paar weken eerder niet in staat was een elftal op de been te brengen, moest Ajax op een dinsdagavond deze wedstrijd inhalen. Patrick Bosschieter was er na een lange blessuretijd eindelijk weer eens bij en omdat Ajax veel te sterk bleek, was de ontmoeting niet om over naar huis te schrijven. Gelukkig vergaten de spelers ditmaal niet te scoren en Kwong Steinraht (2x), Patrick Voornhout (2x) en Remco 139

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 133