De laatste loodjes Het eerste zaterdagelftal morste helaas te veel puntjes, waardoor een promotiemogelijkheid kleiner werd. Toch is trainer Co Jager niet ontevreden over het spel van zijn ploeg. Hij ziet in het puntverlies slechts een incident. 'Wij spelen het betere voetbal, maar laten ons soms te veel intimideren en missen helaas wat te veel goede mogelijkheden.' De laatste loodjes wegen zoals altijd bijzonder zwaar. De wedstrijd tegen VRC uit Veenendaal iJlId eigenlijk gewonnen moeten worden, omdat deze ploeg voor ons nog een K dreigiiïg vormt in de klassering om de bovenste plaatsten en medekandidaat is voor een periodetitel. Ajax begon de ^Pwedstrijd geconcentreerd. Er werd bij vlagen zelfs goed gecombineerd. De gasten moesten terug op eigen helft en een doelpunt kon niet uitblijven, al was er een penalty voor nodig om op voorsprong te komen. Aanvoerder Mare Geestman voltrok zelf het vonnis. Geheel onlogisch werd het Ajax-spel vanaf dat moment minder zuiver en onze tegenstanders zijn dan meestal fysiek wat sterker om zoiets af te straffen. Dat gebeurde ook nu weer. Na de hervatting speelde het spel zich opnieuw grotendeels af op de helft van de tegenstander, maar toch bleef de verdediging van VRC vrij simpel overeind, enerzijds omdat het tempo te laag bleef en anderzijds omdat de vleugelspelers te veel naar binnen kwamen en alle ballen in de trechter voor het doel belandden. Er ontstond zo haast geen ruimte voor een schot. Toch zou Ajax opnieuw de leiding nemen. Een toegekende vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd door Jerry de Koning met veel gevoel in de kruising gewerkt, buiten bereik van de VRC-goalie. Maar omdat VRC ook nog één maal wist te scoren, eindigde deze wedstrijd net als destijds in Veenendaal in een teleurstellend gelijkspel (2-2). In Montfoort liepen we tegen de club met dezelfde naam al in de eerste minuten tegen een zeer ongelukkige goal op, waardoor we eigenlijk de volle negentig minuten achter de feiten hebben moeten aanlopen. Ajax speelde aanvankelijk erg goed, maar Montfoort had door het vroege succes extra krachten gekregen en speelde boven zijn vermogen. Ieder duel werd een lijf-aan-lijf-gevecht en ieder schot werd met gevaar voor eigen ledematen geblokkeerd. Sporadisch wist onze tegenstander zijn spitsen te bereiken, maar dan was dubbele waakzaamheid geboden. De tweede helft leverde een bijna identiek beeld op: een constant aanvallend Ajax en een counterend Montfoort, dat bleef strijden, omdat de kansen op de derde periodetitel met dit resultaat wel zeer groot werden. Het lukte Ajax niet een bres te schieten in de vijandelijke defensie en het moest zelfs toezien, hoe de gastheren bij een van hun counters opnieuw de bal achter doelman Gerard van Rossum wisten te werken. Een 2-0 nederlaag derhalve en dat is niet goed voor het zelfvertrouwen. In de thuiswedstrijd tegen SDVB uit Barneveld zagen we opnieuw een energiek startend Ajax, dat door blessures en schorsingen danig gehavend was. De gasten, die voor de leiding een mandje eieren hadden meegebracht (waarvoor nogmaals onze hartelijke dank), bleken geenszins een zacht eitje. Ze verschenen al snel een aantal malen gevaarlijk voor het doel van Gerard van Rossum, maar spoedig nam Ajax dat initiatief over en drukte het de Barnevelders op eigen helft terug. Lange tijd wisten zij de Ajax-ploeg met kunst- en vliegwerk van scoren af te houden, maar na een half uur was het toch raak. Ajax kreeg een vrije schop toegekend en een drietal Ajacieden stelde zich op achter de bal. Uiteindelijk was het Jeffrey Boekelaar, zelf enigszins verrast dat de bal voor hem bleef liggen, die de bal snoeihard langs de versteende doelman joeg (1-0). Lang konden wij niet van onze voorsprong genieten, want nog voor rust kwamen de Barnevelders langszij. Een diepe bal in het hart van de verdediging werd fout beoordeeld en de linkerspits van SDVB dook alleen voor onze keeper op, die bekwaam werd omspeeld, alvorens hij de bal in het verlaiten doel schoof (1-1). De tweede vijfenveertig minuten waren veel minder aantrekkelijk voor de onpartijdige toeschouwer. Er werden te veel overtredingen gemaakt en dat haalde alle tempo uit de wedstrijd. Ajax kreeg nog een paar aardige kansen, onder andere via Rosco Viereck, maar had net steeds te veel tijd nodig om de SDVB-defensie te verrassen. In een oefenwedstrijd in Katwijk tegen Quick Boys speelde Ajax een verfrissende partij voetbal, waarbij Ajax zijn opponent, die in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal uitkomt, aanvankelijk zijn wil oplegde. Aanval na aanval golfde op het doel van de Katwijkers af en het was dan ook niet verwonderlijk, dat Ajax via Jerry van Haagen, de motor op het middenveld, 130 AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 130