Haagse bluf in Amsterdam Cedric van Hij kent Amsterdam eigenlijk alleen van de buitenkant. De Arena is voor hem de stad. Nog wel, want de in Den Haag geboren en getogen Cedric van der Gun is van plan in de toekomst in de hoofdstad te gaan wonen. Per slot van rekening tekende de achttienjarige aanvaller van Ajax 2 aan het einde van het vorige seizoen een contract dat hem tot 2002 in Amsterdam houdt. door Maarten Moll foto's Louis van de Vuurst 'Ik ben natuurlijk wel eens in de stad geweest, maar ik ken Amsterdam niet echt goed. Een geinig accent hebben ze hier wel. Maar voor mij blijft Den Haag de stad. Ik zal er altijd blijven terugkomen. Niet gek, ik woon er al mijn hele leven.' Zegt hij met 'Hen Haags accent. Eerstejaars tweede-elftalspeler Cedric van der Gun is net weer aan het trainen. Tegen PSV 2 kreeg hij een knietje op zijn bovenbeen. Na de wedstrijd voelde het stijf aan. 'Meestal loop je dat er tijdens de trainingen gewoon weer uit. Maar nu knapte er iets in mijn dijbeen toen ik een sprintje trok.' Het is niet echt het seizoen van Van der Gun. In oktober van het vorige jaar verrekte hij zijn linkerschouder. Dat gebeurde in een oefenwedstrijd met het Nederlands jeugdelftal tegen Vitesse 2. 'De bal was voor de keeper, toch probeerde ik het nog. Ik was te laat en moest over de keeper springen. Precies met mijn schouder op de grond. Een verbinding tussen sleutelbeen en schouderblad is verrekt en mijn sleutelbeen verschoven. Dat heeft me tot de winterstop aan de kant gehouden.' Na drie maanden rust mocht hij weer trainen. Prompt werd hij ziek. En nu weer die verrekking in het been. 'Stond ik net weer op het veld, ga ik door mijn enkel. Gelukkig is het niet ernstig, ik hoop er morgen tegen Heerenveen bij te zijn. En ik hoop dat ik al het blessureleed voor de komende vijf jaar nu gehad heb.' Geen helden Geen topseizoen dus, al gaat het voetballend niet slecht. De week voor het duel van Ajax 1 tegen RKC (het eerste na de winterstop) trainde Cedric van der Gun mee met de selectie van Morten Olsen. 'Ik keek niet tegen ze op, ze zijn geen helden 'Ik ging vroeger naar FC Den Haag voor Cor Lems en Harry van der Laan. Om hun spel, niet omdat ik gek van ze 124 AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 124