en daar heeft Ajax nooit echt potten kunnen breken. Met de einduitslag 2-2 mochten wij meer dan tevreden zijn. Een goed spelend Twente, met onder anderen Ajoupov, Sumiala en Oude Kamphuis in de gelederen, legde ons vanaf het begin zijn wil op en dat het bij een 1-0 achterstand voor de rust bleef, mag werkelijk een raadsel worden genoemd. Verprutste Ajax tegen PSV een aantal kansen, Twente deed er in deze wedstrijd nog een schepje bovenop. Ajax was niet opgewassen tegen het spel van Twente en het was maar goed dat Casper Nelis op zijn post stond. Van alle kansen werd er voor rust uiteindelijk één door spits Abbenhues van Twente benut. In de rust probeerde trainer Jan Wouters orde op zaken te stellen door op de spelers in te praten en een wissel toe te passen. De A-junior Darl Douglas maakte zijn opwachting en deed het zeer verdienstelijk, evenals Brutil Hosé die even na de rust inviel. Na rust dacht Ajax zich hervonden te hebben, maar dat was van korte duur. Het was wederom Abbenhues die de nonchalance bij Ajax afstrafte en Twente op een 2-0 voorsprong bracht. We hielden andermaal rekening met een nederlaag, maar een doelpunt in de 60ste minuut van Raphael Supusepa op aangeven van John O'Brien bracht verandering in het spel. Christopher Kanu duelleert om de bal in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Twente had in de eerste helft veel van zijn krachten gevergd en dat begon de ploeg langzamerhand op te breken. Het hoge tempo kon niet meer worden volgehouden en door de tempoversnelling van Ajax ging een aantal Twentenaren door hun hoeven. De brutale Darl Douglas maakte met een fraaie treffer 2-2 en Brutil Hosé kreeg vlak voor tijd nog een enorme kans om de winnende treffer te maken, maar hij miste. Het zou ook geheel tegen de veldverhouding zijn geweest. Hosé gevaarlijk tegen Utrecht De thuiswedstrijd tegen FC Utrecht werd winnend afgesloten. Ondanks een veldoverwicht kwam Ajax op een 0-1 achterstand. Na een niet door ons geconstateerde overtreding van Raphael Supusepa (hands) schoot Haaksma de toegekende penalty onberispelijk in. Nog voor de rust maakte Ajax de gelijkmaker. Na een vlot opgezette combinatie tussen Raphael Supusepa, Richard Knopper en Rody Turpijn kwam uit de voorzet van Rody de bal bij Andy van der Meyde en die schoot het ronde leder onder keeper René Stam in het doel. Op slag van rust gaf Andy van der Meyde na een combinatie met Chris Kanu een voorzet op maat aan Richard Knopper, maar die kwam een fractie van een seconde te laat om de bal in het doel te werken. In de 61ste minuut herhaalde Andy hetgeen hij pal voor rust ook had gedaan en nu was Richard wel op tijd om 2-1 te scoren. Met de komst van Brutil Hosé in de tweede helft werd Ajax in aanvallend opzicht steeds sterker. Er gaat steeds dreiging van hem uit en hij weet een bal vast te houden. Bij het derde doelpunt voor Ajax was hij ook betrokken. Tim de Cler speelde Brutil aan en die gaf in één keer de bal door aan Raphael, die op zijn beurt de bal voorgaf. Met een uiterste krachtsinspanning schoot Richard de bal, die half achter hem kwam, in het doel. Na deze 3-1 stelde Brutil Arno Splinter in de gelegenheid om 4-1 te maken, maar Arno miste, alleen voor René Stam. 122 AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 122