In het bekerduel tegen ADO Den Haag (5-1), een wedstrijd om des keizers baard, speelde ook Peter Hoekstra mee. De van een teenblessure herstelde linksbuiten scoorde een van de vijf Ajax- doelpunten. halve wedstrijd mocht spelen, zich af of wij geen trek hadden om goals te maken. In de zevende minuut passte Tim de Cler de bal op Richard Knopper, die vervolgens de bal aan Andrej Demtsjenko gaf, wiens schot tegen de lat spatte. Even later kwam aan de andere kant Bruggink in kansrijke positie, maar doordat hij twijfelde en Casper Nelis attent reageerde, ging de mogelijkheid aan PSV voorbij. Het was een heerlijke wedstrijd om naar te kijken, omdat beide teams de intentie hadden om aanvallend voetbal te spelen en gedurende de gehele wedstrijd heeft het publiek zich geen seconde verveelt. Na twintig minuten moest Cedric van der Gun het veld ruimen vanwege een spierverrekking. Na lange tijd aan de kant te hebben gestaan vanwege een schouderblessure, moet hij weer enkele weken revalideren en zijn geduld op de proef stellen. Cedric heeft sinds hij in het tweede speelt wat dat betreft geen geluk. Laten wij hopen dat hij tijdig hersteld is om de laatste wedstrijden mee te doen als de prijzen worden verdeeld. In de 37ste minuut stond Arno Splinter, die terug kan kijken op een goede wedstrijd, aan de basis van het doelpunt van Ajax. Met zijn bekende traptechniek bediende hij Rody Turpijn, die een voorzet op maat gaf en Andrej Demtsjenko maakte het karwei heel beheerst af. Tot aan de rust bleef Ajax sterker en was de verwachting dat de voorsprong zou worden vergroot, maar dat bleef uit. In de tweede helft begon Ajax weer sterk, doch verkeerd uitdraaien van een van onze middenvelders betekende in de 56ste minuut balverlies. De bal werd verplaatst naar rechterspits Evers en uit diens voorzet scoorde Ayaz met het hoofd. Nog geen minuut later was het 2-1 voor PSV. In eerste instantie dacht iedereen dat de goal van Bruggink vanwege buitenspel werd afgekeurd, maar de goed leidende scheidsrechter Westerink was een andere mening toegedaan. Zoals wij reeds eerder vermeldden, kreeg Ajax een aantal 0{ gelegde kansen met als 'hoogtepunt' het elkaar in de weg lopen voor een bijna leeg doel. De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen, dat door het va- banque-spel van Ajax de aanvallen van PSV ook niet van gevaar ontbloot waren. Een gelijkspel zou de verhoudingen echter beter hebben weergegeven. Gelijk tegen Twente In dezelfde week moesten wij op verzoek van ADO Den Haag nog de bekerwedstrijd spelen, hoewel beide ploegen zich in 1997 reeds voor de volgende ronde hadden geplaatst. ADO Den Haag, dat inmiddels voor de beker is uitgeschakeld, verloor deze wedstrijd met 5-1. Doelpuntenmakers aan Ajax-zijde waren: Benni (2x), Peter Hoekstra, Chris Kanu en Gerald Sibon. De week daarop moesten wij naar Twente AJAX MAGAZINE MEI 1998 121

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 121