bal op zijn pantoffel en doelman Tom Kwakman had het nakijken. Brutil Hosé, ingevallen voor Rody Turpijn, maakte na doorkoppen van Cedric van der Gun 4-0. Volendam kon slechts één keer scoren, uit een door scheidsrechter Blom toegekende penalty. Na een overtreding van Raphael Supusepa op Patrick Schuurman (ex Ajax- speler) scoorde Hans Bond. Toen was Luc Nijholt reeds door de trainer van het podium gehaald, want hij had al een gele kaart op zak en met een Brutil Hosé die het hem erg lastig maakte, was dat een verstandig besluit. TOP Oss onderschat Voor het eerst sinds lange tijd speelden diverse spelers uit de A-selectie mee in het tweede in de wedstrijd tegen TOP voor de beker. Ondanks alle waarschuwingen van trainer Jan Wouters onderschatte Ajax de club uit Oss. Op geen enkele wijze was in Ajax op deze donderdagavond de ploeg te herkennen, die op de maandagavond daarvoor Volendam zoekspeelde. Het was aan een aantal knappe reddingen van Casper Nelis te danken, dat wij in de rust slechts met 2-0 achterstonden. Al in de eerste minuut moest Casper handelend optreden en vlak daarna schoot Konings de bal op de lat. Alsof er niets aan de hand was, ging Ajax op dezelfde ongeïnspireerde manier door. In de elfde minuut kwam Ajax op een 1-0 achterstand door toedoen van Konings. Als Ajax in de buurt van de goal van de tegenstander kwam, dan werden de mogelijkheden verspeeld door te traag te reageren of de bal naast of over te schieten. Er zat totaal geen beleving in de ploeg en de spelers van TOP konden daar moed uit putten. Op slag van rust omzeilde Konings de buitenspelval en Casper Nelis had geen verweer tegen zijn schot, waarmee de ruststand van 2-0 werd bereikt. Het laat zich raden dat de voormalige vuurvreter Jan Wouters ziedend was. Hij wist zijn woede echter achter een masker te verbergen en paste twee wissels toe en verzocht de heren in de tweede helft de naam van Ajax te zuiveren. Dat was aan geen dovemansoren gezegd, want vanaf de eerste minuut ging Ajax fel uit de startblokken en voordat TOP van de schrik was bekomen, stond het binnen drie minuten 2-2 door doelpunten van Richard Knopper en Andrej Demtsjenko. Ajax ging daarna door, maar het scoren werd de ploeg belet door de uitstekende reddingen van doelman Baart. Toch moest deze keeper een kwartier voor tijd door de knieën. Uit een goede combinatie tussen Richard Knopper en Rody Turpijn was het Andy van der Meyde die voor de winnende treffer zorgde. Met name de spits van TOP, Terborg, verdient de complimenten voor de manier waarop hij gestreden heeft om een beter resultaat voor zijn ploeg te behalen. Geen recht van spreken Voor het eerst sinds vele jaren moest Ajax zijn meerdere erkennen in PSV. Of de overwinning ook geheel terecht was, mag men betwijfelen, maar er is een onvervalste voetbalwet die zegt: 'Als je de goals niet maakt, heb je in feite geen recht van spreken', en dat gold zeer zeker voor deze avond. Het was ongelooflijk hoe slordig Ajax met zijn kansen omsprong. Toen wij na afloop van de wedstrijd teleurgesteld naar de bus liepen, vroeg Marciano Vink, die na langdurig geblesseerd te zijn geweest voor het eerst sinds maanden weer een Tegen Volendam nam Rody Turpijn de openingstreffer voor zijn rekening.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 119