Ajax stond een reeks lastige uitwedstrijden te wachten en daar kwam het niet geheel zonder kleerscheuren doorheen. In de eerste uitwedstrijd tegen De Graafschap zagen wij kans de punten mee naar Amsterdam te nemen na een zwaar bevochten zege. In de openingsfase schuwden onze gastheren het niet om enige fysieke kracht in de strijd te werpen, waardoor zich een aantal schermutselingen voor de goal van Ajax afspeelde, waarbij met kunst- en vliegwerk geen averij werd opgelopen. Daarna herstelde Ajax zich en nam de ploeg het heft weer in handen. In de 28ste minuut ging Rody Turpijn na een leuk opgezette aanval goed door en zag hij kans tussen twee tegenstanders door te schieten en het eerste doelpunt op het scorebord te laten zetten. Niet veel later was het bijna gelijk, maar Tim de Cler kopte de bal van de doellijn. Andrej Demtsjenko zorgde voor de nodige rust in de Ajax-gelederen door op aangeven van Raphael Supusepa de tweede goal in de touwen te tikken. Na twee keer geel te hebben ontvangen, kon Eric Viscaal vlak voor het rustsignaal de kleedkamer opzoeken en daarmee werd de rust op het veld enigszins verstoord. De Graafschap trachtte met een alles-of- niets-offensief de opgelopen achterstand weg te werken, maar Ajax hield het hoofd koel en Richard Knopper vergrootte met een subtiel puntertje in de benedenhoek de voorsprong. Ajax werd met de 0-3 voorsprong wat gemakzuchtig en stelde De Graafschap in de 72ste minuut in staat 1-3 te maken. Gesteund door het fanatieke publiek zetten de spelers uit Doetinchem A t A V y A r. A 7 I M C AA P I 1 QQQ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 116