Feyenoord - Ajax Zondag 5 april 1998 Feyenoord - Ajax 0 - 1 (0 - 0) Stadion Feyenoord, Rotterdam, 42.100 Feyenoord: Trainer: Leo Beenhakker Bijzonderheden De wedstrijd in Rotterdam is voor Ajax de laatste in een reeks van drie lastige uitwedstrijden. Eerder was er winst bij FC Twente en NAC. In het kader van het jaar van de bezinning en de actie 'Voetbal, verziek het niet' blijft net als bij Ajax - Feyenoord in de Arena op 26 oktober vorig jaar het bezoekersvak leeg. Rond de tweeduizend Ajax- supporters bekijken de wedstrijd op een videoscherm in de Arena. 'Saai, hè, zonder die gasten' vraagt de speaker in de Kuip voor aanvang van de wedstrijd retorisch, verwijzend naar een in het lege bezoekersvak opgehangen spandoek. Een striemend fluitconcert is het antwoord van het Rotterdamse publiek, dat zich gedurende de wedstrijd schuldig maakt aan racistische en anderszins kwetsende uitingen. Vooral Richard Witschge, die in de thuiswedstrijd negen maal de bal hoog hield, is het doelwit van grievende spreekkoren en fluitconcerten. Als in de tweede helft een hevige hagelbui het stadion getroffen heeft, maakt het publiek van de gelegenheid gebruik om de spelers met ijshallen en andere voorwerpen te bekogelen. Scheidsrechter Jol ziet in geen van de ongeregeldheden aanleidng om de wedstrijd stil te leggen. Het enige doelpunt in de wedstrijd komt op naam van Ronald de Boer. Na twee Feyenoorders op het verkeerde been gezet te hebben, gaat hij een combinatie aan met Jari Litmanen. De Fin hakt de bal prachtig door en verschaft De Boer een vrije Scoreverloop: Scheidsrechter. Gele kaarten: Ajax: Trainer: doorgang naar het Feyenoord-doel. Keeper Jurek Dudek beroert diens inzet nog wel met de vingertoppen maar is verslagen. Pal voor tijd moet Edwin van der Sar tot twee maal toe al zijn klasse aanwenden om de gelijkmaker te voorkomen. Ajax heeft weer evenveel wedstrijden gespeeld als PSV (27). De voorsprong bedraagt 12 punten. Omdat Ajax de tweede plaats niet meer kan ontgaan, heeft het zich verzekerd van Champions-Leaguevoetbal in het volgende seizoen. Commentaar Morten Olsen: 'We hebben drie finales gespeeld en zijn daar goed doorheen gekomen.' 75. 0 - 1 Ronald de Boer Dick Jol Van Gobbel, Van Gastel, Graff, Sanchez (Feyenoord), Laudrup, Sier (Ajax) Van der Sar; Melchiot, Blind, Frank de Boer, Sier; Ronald de Boer, Litmanen, Witschge; Hoekstra (46. Babangida), Arveladze, Laudrup (71. Benni) Morten Olsen Richard Witschge 'Ik had rijk kunnen worden als ik alles had opgeraapt wat naar me gegooid is. Ik hoor wel wat er geroepen wordt, maar het doet me niets. Ik vond echt dat Feyenoord goed speelde, ze waren agressiever dan wij, ze maakten het ons moeilijk. Daarmee ben ik bezig in het veld. Niet met het geschreeuw. Het gaat mij om de wedstrijd zelf. Pas toen Jean-Paul van Gastel op mij natrapte, ben ik over hem heen gaan hangen en heb ik hem gezegd dat zulke dingen niet mogen.' Leo Beenhakker: 'Hoewel zij zowel individueel als als team veel verder zijn dan wij, konden wij grote gedeelten van de wedstrijd toch goed mee komen met het niveau van Ajax. Daarom kan ik redelijk leven met het verlies.' Dudek; Gyan, Van Gobbel, Van Gastel, Graff; Bosvelt, Picun, Sanchez, Van Bronckhorst; Cruz, Vos (61. Kalou) Waar het Rotterdamse publiek Richard Witschge had uitverkoren als doelwit van fluitconcerten, had Feyenoords Paul Bosvelt het in een vergeefse poging de bal te veroveren vooral gemunt op de broek van de Ajacied. Waar het Rotterdamse publiek Richard Witschge had uitverkoren als doelwit van fluitconcerten, had Feyenoords Paul Bosvelt het in een vergeefse poging de bal te veroveren vooral gemunt op de broek van de Ajacied.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 112