NAC - Ajax Zondag 22 maart 1998 NAC - Ajax 0 - 2 (0 - 0) Fujifilm-stadion, Breda, 16.100 NAC: Karelse; Atmodikoro, De Roover, Van de Looi, Broers, Van As; Brusselers, Gudelj, Stewart; Bogdanovic, Archil Arveladze Trainer: Herbert Neumann Bijzonderheden Op de tribune zit Ronald Koeman, die als assistent van Guus Hiddink de wedstrijd analyseert. De ziekenboeg van Ajax wordt bevolkt door Tobiasen (knie) en Dani, die na een operatie aan zijn knie in Portugal revalideert. Babangida ondervindt hinder van een blessure aan de hamstrings. Morten Olsen kiest, in tegenstelling tot de uitwedstrijd tegen Spartak in moskou, voor Dean Gorré op de rechtsbuitenplaats. Andy van der Meyde neemt op de bank plaats. Voor het eerst sinds de thuiswedstrijd tegen PSV (21 december 1997) staat Jari Litmanen weer in de basis. Op de plek van Richard Witschge, die nog niet volledig wedstrijdfït is, staat Andrzej Rudy. Al na een kwartier spelen moet de Pool na een stevige tackle van Jeffrey van As het veld ruimen. Scheidsrechter Roelof Luinge is een bepalende factor in het verloop van het duel. Jeffrey van As, al eerder in de wedstrijd goed voor geel, krijgt na een overtreding op Witschge rood. NAC moet met tien man verder en daarmee is de angel uit de aanval van de thuisploeg. Lange tijd lijkt het duel af te steven op een 0-0 gelijkspel. Vier minuten voor tijd sluipt Shota Arveladze door de NAC-defensie. Met assistentie van Michael Laudrup één- tweet hij door het centrum en rondt vervolgens koelbloedig af. Benni maakt twee minuten later dankbaar gebruik van de ruimte die hij krijgt na aangeven van Hoekstra. Scoreverloop: Scheidsrechter Gele kaarten: Rode kaart: Ajax: Trainer: De 2-0 winst is de eerste belangrijke zege van Ajax in een trio zware uitwedstrijden. FC Twente en Feyenoord zijn in hun eigen stadion de volgende tegenstanders. PSV won een dag eerder in de laatste tien seconden van Vitesse (3-2). De kloof op de ranglijst blijft twaalf punten bedragen. Commentaar Peter Hoekstra: 'Ik sta niet vaak op rechts. We hebben er ook niet op geoefend. Als ik naar binnen trek is het niet zo'n probleem. Het was even wennen. Normaal zet ik met links af, nu met rechts. Het was een lekkere invalbeurt en die had ik nodig. Ik ben tenslotte sinds de kerst geblesseerd geweest.' 86. 0 - 1 Arveladze, 88. 0 - 2 Benni Roelof Luinge Melchiot, Blind, Witschge (Ajax) Van As (2x geel) (NAC) Van der Sar; Melchiot, Blind, Frank de Boer, Oliseh; Ronald de Boer, Gorré (73. Benni), Rudy (14. Witschge), Litmanen (46. Hoekstra); Babangida, Arveladze, Laudrup Morten Olsen Scheidsrechter Luinge onthield volgens trainer Neumann NAC alle kans op winst of gelijkspel. Op de voorgrond zit Jeffrey van As die met twee maal geel van het veld werd gestuurd. Herbert Neumann: 'Het is nu de derde keer dat wij Roelof Luinge als scheidsrechter hebben en voor de derde keer ontvingen wij van hem een rode kaart. Het was een faire wedstrijd. De overtreding van Van As was een gewone overtreding op het middenveld. Eén gele kaart was voldoende. Ik denk dat we, en ik zeg dit puur hypothetisch, deze wedstrijd met een andere scheidsrechter nooit hadden verloren. Ja, ik ga zelf zover te zeggen dat we hadden kunnen winnen.' Morten Olsen: 'Als Ajax wint dan is de Nederlandse competitie een Mickey Mouse-competitie. Als Ajax verliest is Ajax zwak.' AIAX M A r. A 7 I N F MEI 1998 109

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 109