Spartak Moskou - Ajax Dinsdag 17 maart 1998 Spartak Moskou - Ajax 1 - 0 (O - O) Dynamo-stadion, Moskou, 32.000 Spartak Moskou: Filimonov; Klestov, Ananko, Romansjenko, Evsejev; Ketsjinov, Aleinitsjev, Titov, Tikonov; Boeznikin (46. Tsimbalar), Sjirko Trainer: Oleg Romantsjev Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Ajax: Trainer: 85. 1 - 0 Sjirko Vitor Melo Pereira (Por) Tikonov (Spartak Moskou) Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Frank de Boer (33. Sier); Ronald de Boer, Gorré (75. Benni), Rudy; Van der Meyde (59. Litmanen), Arveladze, Laudrup Morten Olsen Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken Richard Witschge en Tijjani Babangida wegens blessures. De twee werkten op de ochtend van de wedstrijddag een training af onder leiding van Bob Haarms, maar bleken niet fit Bij Spartak Moskou zijn de verdedigers Dimitri Klestov en Dimitri Ananko op tijd hersteld van blessures aan respectievelijk het dijbeen en de schouder om te kunnen spelen. Rechtsachter Igor Gorlukovitsj is geschorst. De wedstrijd wordt gespeeld in het stadion van Dynamo Moskou. Spartak Moskou heeft niet de beschikking over een eigen accommodatie. Het (verwarmde) veld in het Dynamo-stadion is een grasloze zandvlakte. Tot kort voor de wedstrijd wordt door Russische militairen koorts achtig gewerkt aan het sneeuw- en ijsvrij maken van de tribunes in het stadion. Spartak-middenveldei Igor Titov en Sunday Oliseh duelleren om de bal. Dean Gorré speelde al eens eerder in het Dynamo-stadion. Vijf jaar geleden speelde hij als Feyenoorder een Europa- Cupwedstrijd tegen Spartak. Destijds was het veld zo slecht dat het duel een dag moest worden uitgesteld. Andy van der Meyde maakt zijn debuut in het Europese voetbal. Na ruim een half uur spelen haakt Frank de Boer af met een kuitblessure. Hij wordt vervangen door Tom Sier. Na FC Den Haag ('72-'73), Haarlem ('82-'83), Sparta ('83-'84) en Feyenoord ('92-'93) is Ajax de vijfde Nederlandse club die door Spartak Moskou wordt uitgeschakeld. Geen van de vijf wist ook maar een wedstrijd te winnen. Uitslagen in de kwartfinales van het UEFA- Cuptoernooi (tussen haakjes resultaat van de eerste wedstrijd; clubs met naar halve finales): Spartak Moskou* - Ajax 1-0(3-1) Auxerre - Lazio Roma* 2-2 (0-1) Schalke '04 - Inter Milaan* 1-1 (0-1) Aston Villa - Atletico Madrid* 2-1 (0-1 Commentaar Ronald de Boer: 'Spartak speelt van achteruit en gokt op de counter. En daar heeft het goede voetballers voor. In de Arena zijn we daar ingetrapt, maar over twee wedstrijden gezien waren wij de beste ploeg.' Morten Olsen: 'Als je hier met 3-0 moet winnen, moet je er natuurlijk in de eerste helft zeker eentje maken. Dat is niet gelukt, waardoor Spartak rustig kon blijven afwachten. In deze kwartfinales stonden twee clubs die een sieraad voor het voetbal zijn. Twee ploegen die altijd willen aanvallen, die nooit voor destructief voetbal zullen kiezen. Wij zijn nu de verliezer. Dat is jammer, maar Spartak misstaat absoluut niet in de halve finales.' AJAX MAGAZINE MEI 1998 107

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 107