Ajax - FC Volendam Zaterdag 14 maart 1998 Ajax - FC Volendam 6 - 1 (2 - O) Amsterdam Arena, 49.400 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind (76. Supusepa), Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer (63. Sibon), Gorré, Rudy; Van der Meyde, Arveladze (67. Litmanen), Laudrup Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: FC Volendam: Trainer: 32. 1 - 0 Laudrup, 35. 2 - 0 Gorré, 50. 3 - 0 Frank de Boer (pen.), 52. 4 - 0 Rudy, 56. 5-0 Gorré, 65. 6 - 0 Sibon, 84. 6 - 1 Leeflang Rien Koopman Matthaei, Mans, Schulp (FC Volendam) Hilbers; Gouttebarge, Binken, Berck Beelenkamp, Klein; Matthaei, Mans, Inia (63. Vukov); Schulp (69. Rose), Bogers, Molenaar (78. Leeflang) Dick de Boer Bijzonderheden Raphael Supusepa debuteert aan Ajax- zijde. De 19-jarige linkspoot uit Ajax 2 komt in de tweede helft het veld in voor Danny Blind. Bij Volendam spelen twee van Ajax gehuurde spelers, Dennis Schulp en Milan Berck Beelenkamp. Blessures van Babangida en Witschge nopen Olsen tot het doen van enkele wijzigingen. Andy van der Meyde start in de basis, net als Andrzej Rudy die de plek van Baba inneemt. Dean Gorré blijkt ook te kunnen scoren in de PTT Telecompetitie. De van Groningen afkomstige middenvelder scoort twee keer. Na een veilige 2-0 ruststand is het na de thee binnen zes minuten bekeken. Frank de Boer benut een penalty, toegekend na een overtreding op Michael Laudrup, Rudy zorgt met een fraaie krul voor de vierde Ajax-treffer waarna Gorré zijn tweede en Ajax vijfde treffer scoort. Het zesde Ajax- doelpunt komt van de voeten van invaller Gerald Sibon, die amper in het veld de bal met een droge schuiver achter doelman Hilbers plaatst. Tot grote woede van Edwin van der Sar weet Volendam vlak voor tijd nog te scoren. De vreugde in het Amsterdamse kamp is groot wanneer Jari Litmanen na lange tijd zijn rentree maakt. Elk balcontact van de Fin wordt met luid gejuich ontvangen. Litmanen, die voor het laatst bij de thuiswedstrijd tegen PSV in actie kwam, bekroont een goed optreden bijna met een weergaloze goal. Zijn lob over dertig meter wordt echter gekeerd door de lat. Wedstrijdsponsor Staatsloterij roept Michael Laudrup uit tot man of the match. Commentaar Dick de Boer: 'Meteen na rust speelde Ajax erg goed, het leek alsof we in een draaimolen zaten, het was echt gallery play. Er was in die fase geen houden meer aan, omdat alles bij Ajax bewoog. Het is een meer dan terechte overwinning voor Ajax. Met een klein beetje meer lef en geluk hadden we in de openingsfase minstens één en misschien wei twee doelpunten kunnen maken. De tweede goal was voor ons de nekklap. En meteen na rust was de beer los.' Shota Arveladze ontworstelt zich aan de sandwich waarin René Binken (links) en de door Ajax aan Volendam verhuurde Milan Berck Beelenkamp hem pogen te nemen. /Morten Olsen: 'Het eerste half uur hebben we te weinig fel gespeeld. Vooral in de tweede helft hebben we ons herpakt. Toen waren we veel gretiger, veel feller. Het positiespel was toen ook veel beter. De manier waarop Volendam het eerste half uur heeft gespeeld verdient lof. Ook door hun eigen kwaliteiten hebben ze toen wat aardige kansen gehad. Vanavond gaan we nog genieten van Ajax - Volendam, en vanaf morgen gaan we aan Spartak denken.' AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 105