in het teken stond van het duel tegen PSV in Eindhoven op 15 februari, was het voor Ajax van belang om geconcentreerd aan het duel tegen RKC, onberekenbaar als dat in eigen huis veelal is, te beginnen. De mannen van Peter Boeve hadden eerder bewezen heus wel een balletje te kunnen raken en het was niet helemaal ondenkbaar dat Ajax het in Waalwijk nog best eens lastig zou kunnen krijgen. Maar vanaf het moment dat Shota Arveladze met een schitterende volley de score had geopend was het eigenlijk gedaan met de Waalwijkers. En helemaal toen Michael Laudrup het op z'n heupen kreeg. De Deen, eindelijk verlost van blessures, toonde aan dat hij het spelletje nog lang niet verleerd is door met drie gave treffers de winst veilig te stellen. Drie keer scoren in één wedstrijd is ook voor Michael Laudrup een uitzonderlijke gebeurtenis. Hij deed het twee keer eerder. 'Een keer met het Deense elftal en een keer met Barcelona,' wist hij na enig nadenken. Uiteindelijk bepaalde Babangida de eindstand op 5-1 en bleef de voorsprong op PSV nog even groot. In de aanloop naar PSV stond er voor Ajax nog een bekerwedstrijd op de lijst. Tegenstander was Roda JC, de huidige bekerhouder en kwartfinalist in het Europa-Cup-2- toernooi. De Limburgers hadden in de competitie in eigen huis Ajax de eerste verliespunten bezorgd (1-1) en een maand later in de Arena slechts met 1-0 verloren. Van dat Roda bleek in de achtste finale van het toernooi om de Amstel Cup weinig meer over te zijn want reeds na elf minuten was de wedstrijd beslist. Ajax had toen al kans gezien drie goals op het scorebord te krijgen. Gorré, Rudy en Arveladze waren niet te houden voor de Roda-defensie waardoor er van spanning geen sprake meer kon zijn. Het werd uiteindelijk maar 5-0 (Arveladze en Gorré) en daar mochten de Limburgers hun handen voor dichtknijpen. Mopperen Ajax wint met 5-0 en toch zal het publiek niet helemaal tevreden huiswaarts zijn gegaan. Misschien wel wat mopperend omdat er lange tijd in de wedstrijd weinig gebeurde. Mensen die van buiten komen begrijpen daar weinig van. Hans Westerhof verwoordde het, toen hij het had over zijn eerste ervaringen bij de club, onlangs zo: 'Hier lopen mensen rond die al vijfentwintig jaar lang elftallen begeleiden, of vijftien, of twintig. En nog opmerkelijker is het dat ze nog steeds mopperen. Of je moppert en gaat weg, of je moppert niet en je blijft, zou ik zeggen. Hier mopperen ze, maar blijven ze.' Het ging allemaal te gemakkelijk en dat is met het oog op de volgende wedstrijd Gerald Sibon in actie tijdens de met 4-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen Bayer Leverkusen. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 95