Kroniek doorTijn Middendorp Ajax gaat naar de beurs, als eerste voetbalclub in Nederland. Maandag 16 februari 1998 zal de geschiedenis ingaan als weer een gedenkwaardige dag in de historie van de club. Een dag na de slag in Eindhoven tegen PSV werd voor een belangrijk deel de toekomst van de vereniging bepaald. Zowel sportief als financieel krijgt de club prachtige mogelijkheden voor nu en later. Dat Ajax als vereniging een onlosmakelijk geheel blijft is door de gekozen constructie gewaarborgd. Met Ajax-hart naar de beurs Het was e^Hijk angstvallig stil rond de club tijde^H winterstop. De weergoden ^Hoten sneduw, ijs en koude achterwege te laten en er dit jaar maar eens zeer zachte winter van te maken, zodat er, wat dat betreft, eigenlijk gewoon doorgevoetbald Had kiihïièn worden zoals bijvoorbeeld de Kngel^^Blegen te doen. Juist rond de "jaarwSfflng, als bij ons iedereen aan de oliebol en de appelflap zit, is het op het Britse eiland een opeenhoping van wedstrijden op dagen dat anderen de rust en de gezelligheid binnenshuis opzoeken. Wij kennen echter een winterstop, die de spelers de gelegenheid geeft om even op adem te komen. Om de geest weer schoon en helder te laten worden en blessures te laten genezen. Dat was nodig want de laatste wedstrijden voor de winterstop blonken nu niet bepaald uit door schoonheid. 'Door overbelasting was het plezier bij ons een beetje weg,' stelde Morten Olsen vast. 'Dat leidde tot bureaucratisch voetbal, spelen omdat het moest. Dat zie je de Engelsen ook doen. Door dat zware programma is het voetbal voor hen gewoon werken geworden.' En dat is bij Ajax niet de bedoeling. De schoonheid van het spel staat hoog in het vaandel van de club en de trainer. Vandaar dat een langere pauze rond de jaarwisseling voor iedereen veel voordelen heeft en er vooralsnog niet aan gedacht wordt daar verandering in aan te brengen. Na een paar weken is iedereen weer fris en vrolijk, ook het publiek, dat na een aantal voetballoze weken snakt naar het moment dat de bal weer gaat rollen. Voor de spelers ging op 8 januari de bel voor de voorbereiding op het tweede gedeelte van het seizoen. Na een kort aanloopje in Amsterdam vertrok de selectie al gauw richting Griekenland voor een trainingskamp in zonnige oorden. Geoefend werd er eerst tegen Panathinaikos in een wedstrijd waarin voor Ajax alleen Dean Gorré tot scoren kwam en die de Grieken met 3-1 wisten te winnen. Achttien spelers van Ajax kwamen in het veld. Alleen Juan, Blind, Sibon en Litmanen bleven aan de kant. Het publiek niet, want dat bestormde vlak voor tijd het veld, waarna de wedstrijd maar werd afgefloten. Later ging het tegen FC Marko (5-0 winst) redelijk naar wens. Na terugkeer toog het gezelschap voor twee oefenwedstrijden naar onze oosterburen. Bayer Leverkusen werd met 4-0 verslagen terwijl Stuttgart onze ploeg met dezelfde cijfers om de oren sloeg. 'We waren naïef AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 92