Op 16 oktober 1955 won het Nederlands elftal met 2-1 van België. Staand vanaf links: Van der Hart, Schaap, Wiersma, Kuys, Klaassens, De Munck; knielend: Clavan, Bosselaar, Brooymans, De Bruyckere, Appel. Foto: Spaarnestad Fotoarchief Af en toe een 'koekie' Cor van der Hart was al 27 jaar oud toen hij op 13 maart 1955 in het Nederlands elftal debuteerde, in het Olympisch stadion tegen Denemarken (1-1). 'Cor van der Hart maakte althans in de eerste helft geen sterke indruk', vond Het Parool. De verwachtingen voor het duel waren hooggespannen; het Nederlands elftal speelde voor het eerst met een kern van in het buitenland geschoolde profs, nota bene tegen Deense amateurs. Van der Hart: 'Een aantal internationals was echter nog te lief. Pas in de loop der jaren drong de profmentaliteit tot iedereen door. Wat prof zijn voor mij inhield?' Een vette grijns verschijnt op het gezicht van Van der Hart: 'Af en toe een "koekie" uitdelen. Ik ging voor niemand opzij.' Naast zijn proftijd waren er ook nog andere factoren waardoor Van der Hart zo pas zo laat in Oranje debuteerde. 'Ik had in Daar komt het weer: ik had geen ander vak en moest wel. Gelukkig ben ik zelden geblesseerd geweest. Ik was een robuuste stopper, maar wel erg getalenteerd. In beide tenen had ik een perfecte trap. In de lucht was ik bijna niet te kloppen. De blessures die ik gehad heb, waren een gevolg van die luchtduels: blauwe ogen, een gebroken neus, een bult, tanden kwijt.' 1947, 1948 al bij de training van het Nederlands elftal gezeten. Spelen deed ik echter niet; ik had grote namen als Rinus Terlouw van DCV en Hennie Möring van SC Enschede voor me. Bovendien vond de Keuzecommissie (die de opstelling maakte, MvH) me nog jong genoeg. Mijn tijd zou nog wel komen, vonden zij. In die jaren gaf men jongere voetballers minder snel een kans. Dat had misschien met de scherpere Foto: Spaarnestad Fotoarchief Van der Hart wordt gefeliciteerd met de 1-0 overwinning op België van 8 april 1956. Twaalf maal speelde Van der Hart met Oranje tegen België, geen enkele wedstrijd verloor hij. AJAX MAGAZINE MAART/APRII 199 8

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 81