Een unieke avond Op 4 februari jongstleden vond er een bijeenkomst op het vak plaats met circa achthonderd F-siders, afgevaardigden van de directie, spelers, supportersvereniging en ondergetekende. Ik heb daar informatie gegeven over lopende zaken en er is gelegenheid geweest tot het voeren van discussie, het stellen van vragen, het leveren van kritiek, en het geven van suggesties. Het was mijns inziens een hoogstaande, unieke avond, waar iedereen elkaar liet uitspreken en waar iedereen van Ajax die aanwezig was een goed oordeel heeft kunnen vormen over wat er gemiddeld onder de F-siders leeft. Omdat ik de meeste onderwerpen die ter sprake kwamen, een zaak vind van de F-side alleen, beperk ik mij hier tot een tweetal zaken die iedereen aangaan. Er heerst grote onvrede over de verkoop van kaartjes voor grote uitwedstrijden en al jarenlang leeft de wens om de supporters die (vrijwel) altijd gaan, voorrang te verlenen boven hen die af en toe eens naar een uitwedstrijd van Ajax gaan. Het doet me daarom plezier dat ik nu kan aankondigen dat wij met ingang van het komende seizoen in staat zullen zijn dat precies bij te houden. Bij de eerste opzet zal ook rekening worden gehouden met reeds opgebouwde historische gegevens. Er zullen criteria worden opgesteld waarbinnen de voorrangsregeling zal gaan werken en uiteraard zal ik u daarvan vanaf deze plaats uitgebreid op de hoogte houden. De tweede zaak is die van het sfeerteam. Alom is men van mening dat er meer gedaan moet worden om de sfeer in de Arena te verhogen. Alhoewel u het natuurlijk zelf bent die voor de sfeer verantwoordelijk is, zal het sfeerteam, bestaande uit vertegenwoordigers van F- side, de Supportersvereniging, de Arena, Axios en Ajax plannen gaan opstellen om structureel leuke dingen tijdens de thuiswedstrijden te gaan introduceren die dermate aanstekelijk zijn, dat het publiek zich ertoe aangetrokken zal voelen en de basis voor een beter Arena-gevoel gelegd zal worden. In het vorige Ajax Magazine kondigde ik u reeds het publieksforum aan. In dit forum zal ieder vak (60 in totaal) met één persoon vertegenwoordigd zijn. Dit forum zal circa twee keer per jaar met de directie en het bestuur van Ajax, alsmede de directie van de Arena bijeenkomen teneinde allerlei zaken te bespreken die betrekking hebben op de wedstrijden van Ajax in de Arena. Hierdoor zal Ajax beter in kunnen spelen op de wensen van het publiek en kunnen wij het onze toeschouwers nog beter naar de zin maken. Indien u seizoenkaarthouder bent en er interesse in hebt om in dit forum zitting te nemen en daardoor mee te helpen de thuiswedstrijden van Ajax nog prettiger te maken, dan verzoek ik u onderstaande bon in te vullen en aan ons te retourneren. Alleen volledig ingevulde bonnen worden in behandeling genomen. Wij stellen ons voor de bonnen per vak te sorteren, en naderhand op het veld door een notaris één naam per vak bekend te laten maken. Dit is dan de eerste samenstelling van het forum. Momenteel wordt gewerkt aan het vervaardigen van een reglement, dat met het forum zal worden besproken en vervolgens in het Ajax Magazine zal worden gepubliceerd. Dit reglement voorziet onder andere ook in het veranderen van de samenstelling van het forum. Daar wij het forum graag met ingang van het nieuwe seizoen geïnstalleerd willen hebben, kiezen wij ervoor nu al met de selectieprocedure te beginnen en niet te wachten tot het reglement volledig klaar is. Michael van Praag Foto: Tessa Posthuma de Boer 6 AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 6