woont op het moment bij zijn grote broer in huis. 'Nu ik familiehoofd ben, voel ik mij verantwoordelijk voor het wel en wee van mijn familie. Als ik in Nigeria ben, zorg ik er ook voor dat zij daar niets tekortkomen. Zo gaat dat daar.' Na zeven jaar Nederland verbaast hij zich nog steeds over sommige dingen hier. Dat ouderen worden weggestopt in tehuizen, bijvoorbeeld. 'Dat is bij ons ondenkbaar. Ik snap dat niet. Echt niet. Aan een aantal andere dingen bven ik wel gewend. Ik eet om zes uur. En als ik ergens op bezoek ga, bel ik van tevoren op dat ik langskom. In Nigeria hoef je nooit te bellen. Je komt gewoon langs. En je eet dan ook gewoon mee. En carnaval, dat vond ik wel leuk in Kerkrade. Maar ik bleef toch wel binnen. Dat verkleden is niets voor mij.' Tenslotte nog even Ajax. Tijjani Babangida heeft nog een contract voor vijf jaar. In die tijd kan hij een hoop winnen. In de eerste wedstrijd na de winterstop, tegen RKC, scoorde Babangida alweer. Aan hem zal het niet liggen. Hij is nog niet gewend aan het omhoog houden van bekers. Bulgarije en Paraguay een van de zwaartse poules, maakt hij zich ook niet zo druk. 'We moeten niet te individueel bezig zijn in Frankrijk. Er ligt een grote druk op ons. Gewoon proberen te winnen. De spelers van Bulgarije en Spanje zijn sterk, maar wij kunnen als ploeg beter zijn.' Overigens denkt Babangida niet dat één van zijn broertjes in de selectie van Nigeria wordt opgenomen. 'Haruna is pas vijftien. Hij heeft het goed naar zijn zin bij Barcelona. Hij is gewoon nog te jong en moet nog heel veel leren. Ibrahim speelt bij Volendam. Hij is zeventien. Ook nog heel jong, maar heeft al wel voor Nigeria onder zeventien gespeeld.' Na het overlijden van zijn vader is Tijjani - de naam is een afgeleide van een van de profeten van Mohammed - Babangida hoeder over zijn broers. Als zijn broers besprekingen voeren met hun clubs is Tijjani daar meestal bij aanwezig. Hij geeft ze raad en houdt ze in de gaten. Ibrahim Politiek en sport gaan samen. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) schorste Nigeria voor de Afrika Cup van 1998 en 2000. Babangida wil eigenlijk niet praten over wat er in zijn vaderland is gebeurd. 'Ik kom uit het noorden van Nigeria,' is het commentaar op de executies. 'De president van de voetbalbond beslist,' is Babangida's reactie op het niet meedoen aan de Afrika Cup. Babangida wil voetballen, en dat is het. Over de tegenstand in groep E, met Spanje, AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 68