op de bank. Toch was het een gebeurtenis die hij niet had willen missen. Hij is ervan overtuigd dat Nigeria zich niet nogmaals zo zal laten verschalken en kijkt uit naar de herkansing die zijn land deze zomer krijgt. Babangida is overtuigd van zichzelf. 'Ik zal er staan in Frankrijk. In de basis. Finidi speelt op mijn plaats, op rechts. Daar wil ik staan. Ik ben in vorm bij Ajax. Ik moet weg van de bank bij Nigeria.' Zegt de man die zijn land, middels de enige treffer in het kwalificatieduel tegen Zimbabwe, hoogst persoonlijk naar Atlanta schoot. Waarna Nigeria definitief meetelde in het internationale voetbal. Aanvankelijk zou hij niet eens meegaan naar de Verenigde Staten. De Nigeriaanse voetbalbond zette Babangida toch op het formulier. Westerhof moest hem toen wel meenemen, anders was hij wellicht ontslagen. Toch liet de excentrieke Nederlander Babangida niet spelen. Daar lag een conflict aan ten grondslag. Westerhof, die Babangida een contract bij VW bezorgde, verdiende fors aan de transfer. Babangida bleek zijn handtekening te hebben gezet onder een wurgcontract. Bij de overgang van VW naar Roda JC probeerde Babangida via de spelersvakbond WCS onder het contract met Westerhof uit te komen. Daarop bracht Westerhof met enkele zware jongens een bezoekje aan de Nigeriaan om hem dat af te raden. Achteraf, hij is nu van Westerhof af, vindt hij zichzelf stom. Maar de wens om in Europa te gaan voetballen was zo sterk, dat hij zich liet foppen door iemand die gouden bergen beloofde. Dat hoofdstuk is afgesloten. De naam Westerhof wil Babangida nooit meer horen. Het is nu vooruit blikken naar Frankrijk. 'We gaan natuurlijk om te winnen. Als we de eerste ronde niet overleven is dat een ramp. Heel Nigeria zal rouwen. Nadat we olympisch goud wonnen in Atlanta denken ze daar dat we iedere beker zullen winnen. De zeges op Brazilië en Argentinië hebben veel losgemaakt. Ik weet niet of ze met minder genoegen zullen nemen.' Kanu Babangida denkt dat Nigeria heel ver gaat komen. 'Niemand verwacht eigenlijk dat wij heel ver komen. In Nederland denkt iedereen dat Nederland zal winnen. Ik hou het op Brazilië... en Nigeria.' Het team van Nigeria bestaat hoofdzakelijk uit spelers van het elftal dat twee jaar geleden op de Olympische spelen de gouden medaille won. Naast de al genoemde spelers maken ook Babayaro (Chelsea), West (Inter Milaan) en Ikpeba (Monaco) deel uit van de Nigeriaanse selectie. Babangida hoopt dat ook zijn AJAX MAC. A7INF MAAST/APRII 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 65