doelpunten. In de competitie scoorde de 24-jarige Nigeriaan tot de winterstop al negen keer. Hij lijkt op tijd weer in vorm te zijn geraakt. In juni maakt hij als Super Eagle deel uit van de selectie van Nigeria dat in Frankrijk op jacht gaat naar het wereldkampioenschap. Herkansing Nigeria neemt voor de tweede keer deel aan het WK. Vier jaar geleden debuteerde het tijdens de kampioenschappen in de Verenigde Staten. Amunike (Barcelona), lay-Jay Okaocha (Fenerbah^e), Finidi George (Betis Sevilla) en Amokachi (Besiktas) waren de grote namen. Ook Sunday Oliseh kwam binnen de lijnen. Tegen Italië ging het in de achtste finales mis. Nigeria had de wedstrijd in de zak, maar ging mooi voetballen. Roberto Baggio maakte vlak voor tijd gelijk, en in de verlenging trof hij nogmaals doel. Tijjana Babangida bleef het hele toernooi hogerop, de armoe voorbij. Maar liever spijbelde hij om op straat te kunnen voetballen. Tijdens de lessen Engels bleef hij wel zitten, omdat dat de taal is waar je je in Europa verstaanbaar kunt maken. Want profvoetballer wilde en zou hij worden. Tijjani Babangida maakte zijn vader wijs dat, als hij hem bij de Niger Tornadoes zou laten voetballen, die club hem naar de universtiet zou sturen. Vader Babangida stemde toe. Vanaf dat moment was het voetbal voor en voetbal na. De universiteit heeft Tijjani nooit van binnen gezien. Via Clemens Westerhof kwam hij in 1991 bij VW terecht. Na twee jaar Venlo volgden drie jaren Kerkrade. Toen Ajax. Nu is Babangida aan zijn zevende seizoen in de Nederlandse competitie bezig. Vorig jaar dus een rampjaar, met maar vier doelpunten van de snelle vleugelspits. Uitzonderlijk weinig, vindt ook Babangida zelf. Hij twijfelde, was er vaak niet helemaal bij met zijn hoofd. Mogelijkheden om te scoren kreeg hij genoeg, maar die resulteerden vaak in de fraaiste afzwaaiers. 'Altijd net niet, hè,' zoals hij het om zeep helpen van kansen zelf eens omschreef. 'Nu, met al die nieuwe jongens gaat het weer goed. Er is goed gekocht, en er is een trainer die nog een paar jaar blijft. Iedereen wil het vorige seizoen vergeten, de nieuwe jongens willen laten zien wat ze kunnen. Het is een ander Ajax nu.' En ook een andere Babangida. Tegen Bayer Leverkusen, eind juanuari, scoorde hij twee van de vier Ajax- A IAY AA Af. A7IMC AAAADT A PD I I 1 QQfi

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 63