Tijjani Babangida m Super aast op prooi door /Waarten Moll foto's Louis van de Vuurst Helemaal uitgerust kan hij niet zijn, Tijjani Babangida. Hij keerde na de kerstdagen voor een week terug naar zijn geboorteland. In Nigeria is Baba inmiddels zo bekend dat hij niet rustig meer over straat kan. 'ledereen wil mijn handtekening, me aanraken, met me praten. Ik heb geen seconde rust gehad.' Na de vrije dagen is er hard getraind door de mannen van trainer Morten Olsen en werden met wisselend succes in Griekenland, Duitsland en Monaco oefenduels afgewerkt. Toch maakt Babangida geen uitgebluste indruk. Hij is gretig, want hij wil winnen. Veel winnen. Inaar Ajax gekomen om prijzen te I. Jammer dat het vorig jaar niet zo |ing, maar ja... Er waren ook veel vertrokken.' geen AC Milan, dat zowat iedere Ik een andere spits koopt omdat het lal niet draait. Babangida weet dat. lopen kan altijd, maar het lost niet altijd froblemen op,' zegt Babangida. 'Dat zie je bij Milan. Vorig jaar heeft Ajax niemand gekocht toen het slecht ging. Het resultaat was dat er niets werd gewonnen. Het was een slecht seizoen, al zijn we ver gekomen in de Champions League. Veel spelers vertrokken, weinig nieuwe spelers werden gehaald. En we moesten wennen aan een nieuw stadion, aan nieuw publiek. Het zorgde toch voor onrust. En die onrust zorgde er weer voor dat ik niet goed speelde.' Niet alleen in het veld ging het het vorige seizoen minder, ook privé zat het Babangida niet mee. Zijn huwelijk kon door strubbelingen bij de Nigeriaanse autoriteiten niet doorgaan. Maar de hardste klap was het overlijden van zijn vader. Hij wil er het liefst niet meer aan terugdenken, maar bij elk doelpunt dat Tijjani Babangida scoort, ziet hij zijn vader. Elk doelpunt is voor hem. Voor de man die niet wilde dat zijn zoon ging voetballen. Er moest worden gestudeerd. Tijjani moest AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 60