AIAA IAG AZÏNE^ 11 e jaargang nummer 6 maart/april 1998 Ajax Magazine verschijnt acht keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp. Telefoon: 023-563 54 34. Fax: 023-563 30 54. Productie: Albert Aandeweg Redactie: David Endt, Erol Erdogan, Michel Sleutelberg Medewerkers aan dit nummer: Carel Berenschot, Herman Bosschieter, Raymond Bouwman, Thijs Damsma, Henri Goldsmann, Frans Grootenboer, Wim Heisterkamp, Reina Hemmes, Marcelle van Hoof, Jeroen Kleijne, Erik van Leeuwen, Joop Leeuwendaal, Tijn Middendorp, Maarten Moll, Scato van Opstall, John de Pater, Rik Planting, Michael van Praag, Pim Ras, Egbert Jan Riethof, John Schoorl, Simone Tacx, Sander Veeneman, Klaas Vos, Ikey Waas, Chris Willemsen, Dolf van Zoest Fotografie: Tessa Posthuma de Boer, Wanda Tuerlinckx, Louis van de Vuurst, Yvonne Witte Vormgeving Vriedesign/John de Vries Omslag: Fotografie: Tessa Posthuma de Boer Lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen Druk: Roto Smeets Utrecht Distributie: Aldipress. Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Michael Anslijn, Erik Jansen, Pascal Jonkman Abonnementen: U kunt zich telefonisch op Ajax Magazine abonneren. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 (13.30 - 15.30 uur).Een abonnement op een jaar gang van 8 Ajax Magazines kost 70,00. Verzamelband 1997-1998: U kunt de Ajax Magazine verzamelband 1997-1998 telefonisch bestellen. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 (13.30 - 15.30 uur).De verzamelband kost 29,95 inclusief verzendkosten. Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever 10 De visie van A/Vorten Olsen Terwijl de selectie van Morten Olsen in Griekenland en Duitsland zich prepareerde voor de tweede helft van de competitie, werd achter de schermen tot laat doorgewerkt aan de beursgang van Ajax. Buitenstaanders verwachten dat Ajax door een notering aan het Beursplein zal veranderen. Morten Olsen denkt daar anders over: 'De sfeer binnen de club zal niet veranderen. De mensen zijn daar zelf verantwoordelijk voor.' 22 De schoot van Athene Ajax bracht een deel van de winterstop door in Athene. De Ajacieden leefden als goden in het land waar de klassieke held triomfen vierde en zijn domicilie had. Zij voelden zich er thuis en dat was niet in de laatste plaats te danken aan de groen-witte club Panathinaikos, de club met het klaverblad op de borst. Een oude bekende. 40 Weerzien met de Watergraafsmeer De Meer, gedurende 62 jaar de thuisbasis van Ajax, is van de kaart geveegd. De zorgvuldig onderhouden en gekoesterde grasmat waarop Ajax triomfen vierde, is veranderd in een overwoekerd terrein. Na het vertrek van Ajax bleven omwonenden en bestuurders achter met een gat in de wijk. Schoorvoetend heeft de buurt zich neergelegd bij het onherroepelijke. De metamorfose van de Middenweg is aanstaande. Een rondgang langs de oude AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998 115 De teams van de Toekomst 116 'Kleine' Kanu debuteert in Ajax 2 120 TimdeCler 126 Zaterdag 1 blijft meedoen voor de ereplaatsen 131 Saïd Saïdi Amor 132 Cees Boot 138 Kampioensaspiraties bij de jeugd 142 Een thuis voor talenten 26 De laatste der mohikanen Frank de Boer, met zijn broer Ronald en de op het oude nest teruggekeerde Richard Witschge behorend tot de laatst overgebleven echte Ajacieden, eist altijd de perfectie. Van zijn collega's, van zijn broer, maar zeker ook van zichzelf. Over het algemeen lijkt hij aan zijn eigen norm te voldoen. Maar of het nu slecht gaat of goed, in het veld treft men hem vaak klagend en kankerend aan. w 60 Super Eagle aast op prooi Tijjani Babangida denkt dat Nigeria op het WK in Frankrijk heel ver gaat komen. 'Niemand verwacht eigenlijk dat wij erg ver zullen komen. In Nederland denkt iedereen dat Nederland zal winnen. Ik hou het op Brazilië... en Nigeria.' 76 Cor van der Hart Op weg naar het WK in Frankrijk een schets van het Nederlands elftal in VK de jaren vijftig aan de hand van de ervaringen van Cor van der Hart, de eerste Ajacied die in het buitenland profvoetballer werd.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 3