Vice-voorzitter en general manager Manos Mavrokoukoulakis van Panathinaikos ontvangt uit handen van David Endt een blijk van waardering voor de genoten gastvrijheid. dagen lang leefde Ajax als een God in een paradijsje vol van klaverbladen. In Griekenland is Ajax thuis, de Griekse grond is ook Ajax' grond. Op die grond is hard en geanimeerd gewerkt. Er is een bodem gelegd onder de prestaties die in de tweede helft van het seizoen moeten leiden naar glorie. Het is mooi hoe vriendschappen kunnen ontstaan en kunnen groeien. Het is Aan de lunch in het clubhuis van Panathinaikos op het trainingscomplex. elkaar veel van hetezlfde te vertellen hadden. Wijdse armgebaren, toostend glaswerk, manlijke omhelzing met een klinkende wang-kus. Welcome back! Opnieuw was de gastvrijheid bijna benauwend groot. Opnieuw was Panathinaikos geen moeite teveel; alles stond klaar, van thee tot melk tot honing. Opnieuw was de winterzon zo mild als hij kon zijn en rook het naar citrusvruchten. De gastheer verschoof zijn eigen trainingstijden om het ons naar de zin te maken. Het veld was ons veld. Het kantoor van Mister Manoshet factotum van Panathinaikos, was ons kantoor. De wasmachines draaiden voor ons. De hartelijkheid waarmee Ajax in de schoot van Athene werd ontvangen is niet te evenaren. Daarin is Panathinaikos een groot kampioen voor wie Ajax de helm met een diepe buiging afneemt. Acht Babylonië of Ajax? Vier nationaliteiten verenigd: Tijjani Babangida, Dani, Froylan Ledezma en Shota Arveladze. Sjaak Wolfs en Toon Elferink voor het Parthenon op de Akropolis. FC Marko tegen Ajax op het trainingsveld Paiania. fantastisch om te weten dat in het zuiden van Europa een plek is waar Ajax zich thuis kan voelen, waar de mensen hun armen spreiden en hun deuren openen ten teken van welkom. Waar in de kleedkamer thee, melk en honing klaar staan om de hongerige vriend te laven en te voeden. De schoot van Athene is warm en liefdevol. De schoot van Athene is vruchtbaar. AJAX MAGAZINE MAART/APRII 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 24