Hoofd- en bijzaak Over een keeper wordt in Nederland vrij snel gezegd dat hij de beste van de wereld is Maar, zoals de gevleugelde woorden van Johan Cruijff luiden: elk voordeel heeft een nadeel. Beatrijs Ritsema in HP/De Tijd van 23 januari Want zoals Cruijff al zei: aan elk nadeel zit een voordeel. Han Lips in Het Parool van 24 januari samenstelling Michel Sleutelberg 'Profvoetbal is een vak en bij Ajax krijgen spelers een pure vakopleiding. Op hun achttiende, negentiende zijn ze klaar om hun talent waar te maken, in een volle Arena te stappen en binnen het Ajax-concept te spelen. In de jeugd van Feyenoord lopen veel spelers die als toptalent zijn binnengehaald, maar in één of twee jaar niet beter zijn geworden. Ze spelen hooguit op hetzelfde niveau, maar dat is achteruitgang.' Leo Beenhakker in Sport International van januari Louis van Gaal verkeert in grote problemen, maar in Nederland gaat de vangalisering gewoon door. Auke Kok in HP/De Tijd van 30 januari Ik sprak laatst Co Adriaanse. Toch een metafysicus. Tactisch en strategisch nog bedachtzamer dan Van Gaal. Adriaanse is zonder meer in staat een multinational te leiden. Maar hij is ook een voetbalbeest. Een killer, zij het in gestipte diplomatenschoenen. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 31 januari Er is niets mis met Frank Rijkaard Jaap de Groot in De Telegraaf van 24 januari Op het muurtje voor de Acropolis in Athene. Van links naar rechts: ik, Dani (heb ik voor de rest van Nederland maar op de foto gezet), Mariano Juan en Sar. Ik was nooit eerder op de Acropolis geweest. Wel bizar, hoe ze dat hebben gebouwd. Moet je niet te veel over nadenken. (De polaroid-week van) Gerald Sibon in Nieuwe Revu van 28 januari Ajax is immers een hype, dus doen grappen over Ajax het goed en daar profiteert Van 't Hek al een hele tijd van. Arthur de Boer in Het Parool van 30 januari Het was even wennen voor 'de heren media', die beursgang van Ajax. (Opvallend veel 'dames media' ook, trouwens, bij de persconferentie waarop Ajax de plannen bekendmaakte.) Economische en sportredacties delen weliswaar de interesse in winst en verlies, maar daar hield de overeenkomst op. Nu moesten ze zich op eikaars terrein begeven, met als gevolg dat termen als 'emissie', 'vijandige overnames', 'prospectus', Track record en road shows' debuteerden in de kolommen van de sportkaternen en tegelijkertijd de beurspagina's bol stonden van het voetbaljargon. De financiële redactie van NRC Handelsblad stelde bijvoorbeeld de vraag of ABN AMRO als sponsor van Ajax en bank bij de beursgang een 'een-tweetje' maakt. In een hoofdredactioneel commentaar meldde de Volkskrant: 'Ajax heeft zijn speelveld verbreed: vanaf het komende seizoen speelt de Amsterdamse voetbalclub niet alleen in de Amsterdam Arena, maar ook op Beursplein 5.' De krant vervolgt: 'De Amsterdamse fan die nieuwsgierig is naar de positie van zijn favoriete elftal, kan voortaan op zowel de sport- als de financiële pagina terecht.' En over de terughoudendheid die Ajax in de nieuwe AIAY M A r, A 7 i M F MAART/APRII 1 Q Q ft

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 238