Ole Ik heb verdriet om zoveel pech steeds weer. Was hij maar Nederlander en altijd fit: goud zou in Frankrijk dichterbij zijn dan ooit. Och, hoe graag hoor ik de Finse leeuw grommen. Toch mis ik Tobiasen. Hij vecht als een terriër, het rood-wit misstaat hem zeker niet. Z'n lange benen dragen lef, techniek en inzet; ook ik wil hem hooghouden als Super Mario. Toch mis ik Tobiasen. door Klaas Vos Wat houd ik van zondagskind Oliseh: gracieus, elegant en goedlachs in de benen, parmantig krachtig als een giraffe, in de wreef de precisie van een streep. Toch mis ik Tobiasen. Hij is de oudste van het veld, maar zijn drijven is nog zo jong, z'n inzicht scherp als een pas geslepen mes; in 't land der zienden is hij koning. Toch mis ik Tobiasen. Hij is sneller dan God, goedlachser dan een komiek, dreigt naar buiten, snijdt naar binnen: Baba met de onverwachte uithaal. Toch mis ik Tobiasen. Hij scoort niet bijzonder veel, maar doet hij dat wel, dan mooi en precies; hij is de meester van de kleine ruimte. Wie houdt er niet van Ronald de Boer? Toch mis ik Tobiasen. Het is smullen van Laudrup: steeds op de juiste plek, steeds de juiste bal; een veeg, een sleep, een schijnbeweging en opeens een bekeken goal. Toch mis ik Tobiasen. Hij staat er altijd weer, ongenaakbaar, scherp en flitsend, met vooruitziende blik, onverstoorbaar: de beste doelman ooit. Toch mis ik Tobiasen. Het is genieten van Arveladze: z'n wervelingen, z'n grillen. In z'n voor-naam zit al het schot: onverwacht, onberekenbaar, doeltreffend. Toch mis ik Tobiasen. vr A <- A -Tl M c tüAAPT/ADDII1 QQg 235

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 235