De schoot van Athen door David Endt Met z'n vieren in de lift. Van links naar rechts Froylan Ledezma, Benni, Mario Meich.ot en shota (n ^995 verbleef Ajax een achttal dagen in Griekenland. Om het Arveladze. w vaderlandse koudefront te ontlopen werd de zon opgezocht en klaverblad op de borst. Een oude bekende. gevonden in Vouliagmeni. Dat is een klein wormvormig trainen waren ideaal. De Ajacieden leefden als goden in het land waar de klassieke held triomfen vierde en zijn domicilie had. Wij voelden ons er thuis en dat was niet in de laatste plaats te danken aan de groen-witte club Panathinaikos, de club met het Lekker in het zonnetje voor de kleedkamer. Onder toeziend oog van bestuurslid Hennie Henrichs genieten Ronald de Boer en Gerald Sibon na de training van het mooie weer. In 1971 was Panathinaikos Ajax' tegenstander in de Europa-Cupfinale. Voor Ajax was die winst de start van de overheersing van Europa. Voor Panathinaikos bleef het een ongeëvenaard hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Hoe meer Ajax won, des te zoeter smaakte het verlies voor de Grieken. De mondiale status van Ajax tilde de prestatie van aanhangsel onder Athene. Het hotel was van alle gemakken voorzien, het weer was zoals gehoopt en de faciliteiten om te Panathinaikos op. Bij de club leeft trots. Trots op die bereikte finale en ook trots dat de naam van de club juist aan Ajax is verbonden. Dat en de vermaarde Griekse gastvrijheid lagen ten grondslag aan de fantastische ontvangst in 1995. Ajax mocht gebruik maken van het fraaie trainingscomplex van de club. Na de zware ochtendtraining kan er toch nog gelachen worden: Froylan Ledezma en Benni. AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 22