'Toen ik stopte met de opleiding in Den Haag omdat ze daar niets aan sportfotografie deden, ging ik voor het bureau Inter Football werken. Voor het programmablad van Ajax moest ik bij iedere wedstrijd de mascotte fotograferen, samen met een speler. Bijna tien jaar later, vlak voor de finale in Wenen, was ik mijn archief aan het opschonen en stuitte ik op de in 1986 gemaakte foto van Patrick Kluivert als mascotte met zijn idool Frank Rijkaard. Het werd opeens een heel bekende foto, in binnen- en buitenland. Studio Sport heeft hem getoond, hij is in Italiaanse kranten geplaatst, zelfs Der Spiegel wilde hem hebben. Die foto kreeg een bijzondere lading omdat die twee tien jaar later samen in de Europa-Cupfinale speelden. En die wonnen ze ook nog eens, door een doelpunt van de mascotte van toen. De twee foto's hebben een mooie samenhang. De kleine Patrick is Kluivert geworden, naar de voorgrond geschoven met de Cup in zijn handen. Bescheiden erachter: de grote Rijkaard.' mSS Pim Ras (Rotterdam, 1966) begon in 1985 te fotograferen. Als student fotografie in Den Haag merkte hij dat hij een kant op wilde die op de opleiding niet aan bod kwam: de sportfotografie. Na een jaar hield hij de school voor gezien. Hij werkte voor twee persbureaus en fotografeert sinds vijf jaar, als freelancer, vooral voor het Algemeen Dagblad en Sport International. Op sportgebied richt hij zich op voetbal en, in mindere mate, tennis. Ook maakt hij portretten voor de kunst- en mediapagina's van het AD. Ras won twee maal de eerste prijs van de Zilveren Camera in de categorie binnenlandse sport.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 216