Anderzijds, menigeen gaat het juist om nieuwe gezichten. De zakenlieden komen natuurlijk niet alléén voor Ajax en niet altijd louter om relaties een goede avond te bezorgen. Er kunnen misschien wel nieuwe zakelijke contacten worden gelegd. Die worden genoemd: business to business- contacten. Ook om die te bevorderen bestaat de ABA. Dierbare baksteen Michael van Praag mengt zich in het geroezemoes van de ABA Club. Hij schudt onnoemelijk veel handen. Iemand met zijn functie beroert heel wat handpalmen. Op de tafel liggen een paar exemplaren van ABA Today, het informatieblad dat vijf keer per jaar in 1500-voud verschijnt. Het bevat onder meer een serie portretten van bedrijven, uiteraard leden van de ABA. Wat er van het dierbare baksteen en beton van de Meer is geworden, komen we ook te weten uit dit in twee kleuren gedrukte periodiek op tabloid-formaat. Dochteronderneming Zwanenburg van ABA-lid Steenkorrel Groep sloopte eind 1996 het oude stadion. Een andere dochter vermaalde het tot puin en maakte er granulaat an - funderingsmateriaal voor bouw en wegenbouw. In nummer 19 legt een blije Tijjani Babangida uit waarom hij zich verheugt op een bezoek aan de ABA Lounge, na een wedstrijd. Hij ziet dat 'als een missie en niet als een verplichting'. Heeft het er gewoon naar zijn zin (glimlachend). 'Ik ontmoet interessante mensen die vertellen over zichzelf en over hun business.' Na iedere wedstrijd komen één of twee spelers de ABA met een bezoek vereren. Met Wim Bohnenn, bestuurslid belast met de zorg voor evenementen, houdt de speler ten overstaan van de acht- a negenhonderd aanwezigen een korte nabeschouwing van de wedstrijd. De spelers die komen worden - opmerkelijke terminologie - spelers van dienst genoemd. Wim Bohnenn is sinds een jaar bestuurslid van de ABA. Bij evenementen praat hij als een soort opperspreekstalmeester de onderdelen aan elkaar. 'Het meest geslaagde evenement sinds ik erbij ben, is de thema-avond geweest met lezingen door een importeur van wijn en een importeur van kaviaar. Daarna was er een door hen samengesteld buffet. Met 160 man erbij. Kijk, we houden hier geen urenlange verhalen. Het kan best kort. We willen een gelegenheid bieden elkaar te ontmoeten in de Arenasfeer. Net iets meer te zijn dan een club mensen die elkaar rond wedstrijden treffen.' Het bestuur moet nog uitzoeken welke behoeften er leven en in welke verhoudingen. Immers, de bloei van de vereniging is jong en kennis en ervaring moeten verworven worden. De ABA is van deze tijd, dus zoekt zij haar toevlucht tot verschijnselen van deze tijd. Zo zal er binnenkort een grote enquête onder de leden worden gehouden. Om gerichtere activiteiten te kunnen ontplooien. Om de openingstijden beter af te stemmen. Die dingen. Wim Bohnenn is in het dagelijks leven product manager bij het Telegraaf-concern, in welke hoedanigheid hij ook activiteiten organiseert. Zoals die rond de huldiging van de winnaar van het klassement 'Telesport/AMEV Voetballer van het laar'. Geestdriftig vertelt hij over de trips naar buitenlandse wedstrijden die voor ABA- leden in samenwerking met Active Roever Travel op touw worden gezet. 'De trip naar Bochum: uniek. Er was een hele trein afgehuurd voor de reis van drie uur. Entertainment aan boord, diner, alles verzorgd door een aan de NS gelieerd bedrijf, Albron. Ook ABA-lid. Er waren 175 mensen mee. Straks vliegen we voor drie dagen naar Moskou voor de wedstrijd tegen Spartak. Honderd man hebben zich tot dusver ingeschreven. Daar gaan we natuurlijk naar allerlei bezienswaardig heden.' 'Onze eigen AAichael' Goed gehumeurd lopen honderdtwintig goed geklede mannen en (een paar) vrouwen naar de lounge. De stoelen staan opgesteld als in een Boeing 636. Bij de cockpit staat, op een verhoging, mét microfoon, Michael van Praag. Iedereen krijgt een papiertje met een nummer, als in een voetbalkantine. Er wordt straks een shirt met handtekening verloot. Sigarenrook kringelt. Een enkeling nuttigt nog haastig een bitterbal. 'Hé, ik ken u, geloof ik?' Onderdelen aan elkaar praten, dat is Wim Bohnenn toevertrouwd. Presenteren is een kunst. 'Wat is mooier dan je eigen voorzitter op een thema-avond te hebben? We zijn trots op onze eigen Michael, applaus voor hem!' Michael van Praag bezit geen spiekbriefje. Hij steekt van wal en zal dat vrijwel zonder hapering drie kwartier volhouden. Een gave, want boeiend is hij ook nog. 'Ik wou het eens met u hebben over andere supporters... De F-side, de harde kern.' Van Praag koppelt algemene beschouwingen alsof het niets is aan pittige anekdotes. Als hij vertelt dat Ajax in 1989 geen kerstkaarten verstuurde om porti uit te sparen, gaat er een huivering door de rijen. 'Hoe gek het ook klinkt, heren, het AJAX MAGAZINE MAART/APRIL 1998 211

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 211