Verdedigen 'Ik ben blij dat ik niet zo'n typische verdediger ben van vroeger - met alle respect voor die tijd. Ik denk dat als ik in die tijd geleefd had, dat ik dan geen verdediger was geworden. De verdedigers van deze tijd mogen meer, voetballen veel meer mee. Dat komt mij goed uit, want ik heb ook andere kwaliteiten dan alleen het pure verdedigen.' Techniek 'Techniek is heel belangrijk bij Ajax. Ik kan als verdediger niet zoveel risico nemen, maar je komt toch vaak in situaties waar je van techniek gebruik moet maken. Bijvoorbeeld als je tegenover twee man staat en je wilt de bal niet meteen een roei geven de tribune in. Dat hoeft niet altijd verschrikkelijk mooi te zijn. Een simpel kap werkt ook, maar die moet je dan wel in huis hebben. Thuis heb ik in mijn kamer een bal en daarmee probeer ik wel eens een nieuwe beweging, uit. Als dat dan lukt op de training, is dat te gek.' AAaradona 'Maradona is verschrikkelijk. Die man kan hele lelijke dingen met je doen. Dingen... als je daaraan denkt, wil je niet eens gaan slapen. Hij is een van de weinige spelers die je zo voor schut kunnen zetten. Ronaldo is er ook zo een. Toch moet je daar als verdediger nooit bang voor zijn. Je moet altijd uitgaan van je eigen krachten.' De bank 'Ik kan niemand aanraden om op de bank te gaan zitten. Een echte voetballer doe je daarmee heel veel pijn. Soms wordt gezegd: jouw tijd komt nog wel, want je bent nog jong. Ik vind echter dat de strijd altijd op voetbalkwaliteit moet zijn gebaseerd, want dan is het eerlijk.' Karakter 'Ik ben iemand die steeds beter wil worden. Ik geef nooit op. En ik sta altijd klaar voor de mensen die het verdienen.' Vriendschap 'Ik ben een echte schorpioen. Je kunt heel veel aan me hebben, maar als het fout gaat... Ik kan veel liefde geven, maar als iemand niets teruggeeft of mij zonder respect behandelt, kan hij het vergeten.' Moeder 'Over mijn moeder praat ik heel veel en ik denk vaak aan haar. Voor mij is ze heilig. Zonder haar zou alles misschien heel anders zijn gelopen. Zij heeft mij gemaakt, zij heeft me gestuurd, zij heeft me onderhouden. En nou probeer ik haar te onderhouden. Uit dankbaarheid voor alles wat ze voor me heeft gedaan, is dat wel het minste wat ik kan doen.' Studie 'Mijn leukste schooltijd was tussen elf en zeventien jaar, buiten de vele toetsen en het huiswerk. Zelfs de kinderen die nu zitten balen van hun repetities, zullen over twee jaar beseffen dat dat echt zo is. Op school voel je je vrij, kun je lachen met je vrienden, gekke dingen doen in de klas. Ik "verveelde" op school iedereen, ook de directeur. Het gebeurde bijvoorbeeld wel eens dat ik tijdens de les opstond en het overnam van de leraar. Dan ging ik zelf op een zogenaamd interessante manier vertellen over allerlei onderwerpen of grappen maken over sex - waar je dan net een beetje aan begint te denken. Zelfs de leraar moest dan lachen.' Media 'Op zich houd ik wel van het geven van interviews, maar er zijn zo veel mensen die je willen interviewen dat je een keuze moet maken. Als ik interviews geef, wil ik wel dat er iets interessants in staat. Ook voor de fans, om te horen hoe het met je gaat. Als je te veel interviews geeft, heb je niets interessants meer te melden. Interviews zorgen er niet voor dat je beter gaat voetballen, en daar gaat het uiteindelijk om. Ook voor de media.' Muziek 'Muziek is voor mij een van de belangrijkste dingen in mijn leven. Muziek is ritme en het ritme bepaalt hoe je door het leven gaat. Als er muziek is in mijn leven, ben ik vrolijker en gaat het goed met me. Ik luister dus elke dag naar muziek: R&B, hiphop, soul, mellow. Ik heb sinds een tijdje een auto. Meteen in het begin heb ik daar een installatie ingebouwd. In mijn auto doet-ie goede zaken. Maar als ik geen muziek kan draaien in mijn auto, stap ik liever met mijn walkman op in de tram.' Vrije tijd 'In mijn vrije tijd ga ik soms naar de film, zoek ik vrienden op of zit ik lekker thuis met mijn familie. Natuurlijk ga ik ook uit, af en toe moet dat gewoon, maar dat doseer ik wel. In een periode dat we veel trainen of wedstrijden moeten spelen, zie je mij niet in een disco. Maar als we een paar dagen vrij zijn, profiteer ik daarvan. Een beetje lachen met vrienden die je lang niet hebt gezien. En bij vrijgezellen die uitgaan horen natuurlijk ook meisjes. Iedere man vindt vrouwen toch belangrijk?' Geluk 'Geluk is iets wat je nodig hebt, maar je moet er niet op wachten. Je moet het allemaal zelf doen, dan komt het geluk ook wel. Soms op een moment dat je het het minst verwacht. Geluk is voor mij ook samen zijn met mijn familie. Er is niks mooiers dan dat.' Super Mario 'De mensen die dat zingen, vinden mij kennelijk toch iets bijzonders, een meer dan gemiddelde speler. Toen ik dat voor het eerste hoorde, deed het me heel wat en nu nog steeds wel.' Ambities 'Mijn ambitie dit jaar is om kampioen te worden. Daar ga ik voor honderd procent voor. Alles wat er nog bij komt, is meegenomen. Ik heb nog niets gewonnen met dit team en op mijn leeftijd wil je veel winnen. Ik wil "goede zaken doen" in het voetbal. Dat als ik van het veld komt, dat ik dan kan zeggen: ik heb het "gedaan". Dat ik met mijn hoofd omhoog kan lopen. Dat is mijn doel.'

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 205