WMKÊÊ Er is toch nog een voetballeven na Ajax. 'Na Ajax heb ik nog vijf jaar op amateurniveau bij AFC gevoetbald. En in die tijd heb ik ook mijn studie fysiotherapie afgerond. Op 21 mei 1985 heb ik met een wedstrijd van AFC tegen Ajax definitief afscheid genomen van het voetbal. De wedstrijd, weet ik nog, eindigde in 2-2. Ik sta naast Schippie, en ook Koeman, Spelbos, Boeve, Silooy Schoenaker, enzovoort, enzovoort waren van de partij. Met Dickie Schoenaker heb ik nog altijd veel contact.' Europa-Cupvoetbal. 'Een van de hoogtepunten in mijn carrière waren de kwartfinalewedstrijden in de Europa Cup 1 tegen Juventus in het seizoen '77-'78. We speelden uit en thuis met 1-1 gelijk. Uiteindelijk verloren we door strafschoppen. We hadden uit moeten winnen, we waren de betere ploeg, zeker in de verlenging, maar het lukte net niet. We misten drie penalty's in de strafschoppenserie, waaronder een van mij. Eerst miste Geels - en die miste nooit een penalty! -, toen miste ik en daarna schoot Ling ook nog mis. Ik was er goed ziek van. De foto is genomen tijdens Levski Spartak in de tweede ronde van de Europa Cup. We wonnen met 2-1. Op de foto zijn Krol en ik in duel met wat aanvallers.' Hoofdfysiotherapeut bij Ajax. 'Ik ben in 1977 al begonnen met de studie fysiotherapie. Zelf was ik toen nog actief in het eerste. In het laatste jaar van mijn carrière heb ik de studie stopgezet opdat ik me volledig kon concentreren op het voetbal. Nog één keer wilde ik proberen terug te komen. Maar het lukte niet. In 1985 werd ik, na mijn studie, gebeld door Ajax of ik parttime als fysiotherapeut in dienst wilde komen. En nu ben ik dus hoofd fysiotherapeut, zoals dat heet. Er zijn momenteel drie fulltimers en drie parttimers in dienst. Ik ben tevreden met wat ik doe. Ik heb nog elke dag veel plezier in mijn werk. Ambities om trainer te worden heb ik eigenlijk nooit gehad. En met alle diploma's die je tegenwoordig moet hebben zal dat ook nooit meer wat worden.' Marion. 'Ik heb tot mijn 22ste thuis bij mijn ouders in de Pijp gewoond. Toen ging ik met Marion samenwonen en later trouwen. Ik speelde al in het eerste van Ajax toen ik haar leerde kennen. Maar Marion hield niet van voetbal, zei ze, en wist dat dus niet.' Vakantie. 'Deze foto met mijn zoon Mike en dochter Nina moet erin. We gaan nu al dertien jaar lang met de kerst skiën in Gerlos. We zijn ooit eens in Gerlos terechtgekomen omdat ons werd verzekerd dat daar altijd sneeuw lag, en dat is ook zo. We zijn tegenwoordig al met een groep van bijna twintig, die met kerst de buurt daar onveilig maken, leder jaar zeggen we dat we naar een andere plek op vakantie willen, maar ieder jaar belanden we weer in Gerlos. Maar dit jaar gaan we echt niet meer... Het zal dus wel weer Gerlos worden.' AJAX AA A r. A 7 I N F MAART/APRIL 1998 201

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 201